I runda KTMSklep.pl Enduro Race

0
3327
Burmistrz Jacek Wiśniowski otwiera zawody wspólnie z Prezes Warmińskiego Auto-Moto Klubu Bożeną Mazurek

W niedzielę 9 kwietnia 2018 w Lidzbarku Warmińskim odbyła się I runda KTMSklep.pl Enduro Race, zorganizowana przez Warmiński Auto-Moto Klub wraz z partnerami.

Impreza w ostatnich latach przyciąga rzesze zawodników i wielbicieli enduro z całej Polski, tak było i tym razem: na starcie trwającego 50 minut wyścigu klas Prestige i Senior 2 stanęła rekordowa liczba niemal 120 zawodników, a łączna frekwencja na zawodach osiągnęła ok. 170 osób. To wspaniały wynik biorąc pod uwagę odbywające się tego samego dnia w Chełmnie konkurencyjne zawody – Mistrzostwa Polski Cross Country.

Licznie przybyła również publiczność, dla wielu osób taka impreza to nie tylko emocje sportowe, ale też świetny sposób na spędzenie słonecznej niedzieli na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że warunki były po prostu idealne. “Dobrą pogodę mieliśmy na ten dzień zamówioną” śmiał się Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, który podobnie jak w latach poprzednich był obecny na zawodach Enduro Race. Wspólnie z panią Prezes Warmińskiego Auto-Moto Klubu Bożeną Mazurek, Burmistrz Wiśniowski oficjalnie rozpoczął zawody sygnalizując flagą początek pierwszego wyścigu.

Tym razem na zawodników czekała mniejsza niż w poprzednim roku ilość “pułapek” i utrudnień, zrezygnowano z części spektakularnych co prawda, ale również destrukcyjnych dla sprzętu elementów trasy jak belki czy baseny z wodą. Takie rozwiązanie pozwoliło uniknąć zatorów i kolejek wpływając na płynność i szybkość przejazdu. Prezes Bożena Mazurek stwierdziła: “Kładziemy nacisk na to by organizowane przez nas imprezy były profesjonalnie przygotowane pod każdym względem, przede wszystkim bezpieczeństwa i satysfakcji dla startujących zawodników”.

Cel został osiągnięty – zarówno przygotowanie toru jak i organizacja były na bardzo wysokim poziomie. Członkowie klubu podkreślają ogrom pracy, który włożyli w ostatnich dniach w przygotowania, dając z siebie – jak mówią: “110 procent”, co naprawdę było widać począwszy od tego, że trasa przejazdu prezentowała się znakomicie a skończywszy na rewelacyjnych nagrodach rozdanych na podium.

Zawody rozpoczęły się wyścigiem klas Prestige i Senior 2 (Amator) po trasie Enduro. Na szczycie podium w klasie Prestige stanął oczywiście bezkonkurencyjny Grzegorz Kargul #61, za nim Aleksander Gotkowski #183, a na trzecim miejscu Damian Szerszeniewski #172. W klasie Senior 2 zwyciężył Łukasz Kazimierczyk #52, drugi w kolejności przyjechał Mateusz Myśliński #2 natomiast trzeci Bartosz Markiewicz #75.

Kolejny bieg odbywał się po trasie cross i brali w nim udział Juniorzy oraz Amatorzy. W klasie Junior 85 jako jedyny wystartował świetny młody zawodnik WKM Więcbork Mateusz Szafrański #664, w klasie Junior mieliśmy dwójkę zawodników : Maksymiliana Malinowskiego #64 (który wygrał ten wyścig) i jedyną na tych zawodach kobietę – Julię Malinowską #84. W klasie Amator pierwsze miejsce zdobył Michał Śnietka #126, za nim dojechał Robert Lipka #2 a na trzecim miejscu Dawid Augustynowicz #7

Kolejny wyścig po trasie cross odbyły klasy Senior 1, Senior 2 i Masters. W pierwszej z tych kategorii zwycięstwo objął Damian Bykowski #108, drugi dojechał Cezary Lewko #222 (Motoklub Olsztyn), a trzeci był Aleksiej Novikow #779. Całe podium Senior 2 zajął Motoklub Orneta i tu oczywiście najlepszy był Tomasz Lango #94 za nim Martino Boggero #115 i jego brat Patrizio Boggero #98. Wśród Mastersów najlepiej pojechał Krzysztof Dziadko (AMK Drwęca Ostróda), drugi był Marek Bułak #100 (Motoklub Orneta), na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Mrozek #3.

Jako ostatnie ścigały się quady i tu w kategorii Quad Open wystartował jeden zawodnik : Marek Janiszewski #639 z klubu AMK Drwęca Ostróda, natomiast wśród zawodników Quad Amator najlepszy był Jarosław Słodownik #355 (WAMK), jako drugi dojechał Ryszard Czechowicz #88 (WAMK) a trzeci Sebasian Maniakowski #5.

W tym sezonie na torze Warmińskiego Auto – Moto Klubu planowana jest jeszcze jedna runda Enduro Race, poza tym w sierpniu odbędą się Mistrzostwa Polski Cross Country, klub planuje również organizację imprezy dla fanów 4 kółek, prawdopodobnie będzie to Wrak Race.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY