I edycja Biegu Ślimaka już za nami

0
529

Półmaraton Ślimaka połączył dwa sąsiednie miasta  – Lidzbark Warmiński i Górowo Iławeckie, skąd wystartowało ponad 130 zawodników.

Dorośli uczestnicy mieli do pokonania dystans 21,1 km, w większości malowniczymi warmińskimi drogami. Na krótszych dystansach, na górowskim stadionie, zorganizowano też biegi dla najmłodszych.

Jedną z ciekawostek była specjalna kategoria dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z miasteczka Cittaslow. Puchary w tej kategorii ufundował marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który jednocześnie objął to wydarzenie honorowym patronatem.

Mieszkańcy nie zawiedli – silne drużyny biegowe z Lidzbarka Warmińskiego, Bartoszyc, Barczewa ale też biegacze z Dobrego Miasta, Jezioran i Nidzicy wzięli udział w I edycji tego wydarzenia. Trasę półmaratonu pokonał również burmistrz Lidzbarka Warmińskiego – Jacek Wiśniowski, który od wielu lat promuje czynne uprawianie sportu wśród mieszkańców.

Na zwycięzców, w różnych kategoriach wiekowych, czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz finansowe. Burmistrzowie obu miast zadeklarowali kontynuację Biegu Ślimaka w kolejnych latach.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o wydarzeniach jubileuszowych na stronie www.cittaslowpolska.pl oraz na profilu FB/Cittaslow Polska.

BRAK KOMENTARZY