Hala Urania zyska nowy blask. Marszałek przekazał Prezydentowi Olsztyna czek na przebudowę hali

0
80
Marszałek Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz tuż po oficjalnym podpisaniu czeku

Dzisiaj marszałek Gustaw Marek Brzezin przekazał symboliczny czek dla Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicz na dofinansowanie przebudowy hali Urania. Czek opiewa na sumę ponad 131 milionów złotych.

W tym okresie programowania Unia Europejska nie przewidywała dofinansowania na kwestie o charakterze urbanistycznym, widowiskowym czy sportowym. Wykorzystaliśmy jednak czas renegocjacji i przez wiele miesięcy toczyliśmy różne spotkania w tej sprawie i udało nam się osiągnąć sukces. Cieszę się również bardzo, że samorząd miasta Olsztyna, na czele z Panem Prezydentem, w tych niełatwych czasach dopełnił formalności przeprojektowania, zbilansowania i uchwalenia w budżecie pozostałych środków potrzebnych na przebudowę. Jeszcze raz dziękuje Panu Prezydentowi, za przykładne partnerstwo – powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin.

W rozbudowanej hali Urania, ma powstać wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. Boisko byłoby zlokalizowane ponad cztery metry niżej, niż obecne, a widownia ma liczyć 4045 miejsc.

Zaplanowano także m.in. salę treningowo-rozgrzewkową z miejscami na widowni dla 500 osób. Powstać ma także lodowisko zadaszone i parking podziemny.

Już kilka lat temu w rozmowach z marszałkiem, mówiłem, że jest potrzeba, aby przebudować halę Urania. Przygotowaliśmy projekt nowej hali. Staraliśmy się kilkakrotnie, aby uzyskać dofinansowanie z ministerstwa sportu, ale uznano, że Olsztyn na takie środki nie zasługuje. Bardzo się cieszę, że udało się przesunąć środki z RPO, na obiekt, o na pewno strategicznym znaczeniu dla całego województwa. Bardzo serdecznie za to dziękuje– mówił Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna.

W grudniu zostało już ogłoszone postępowanie przetargowe. Miało ono zakończyć się 28 stycznia, ale prawdopodobnie zostanie przesunięte. Wykonawca powinien zostać wybrany w drugim kwartale tego roku.

W połowie 2023 roku chcemy oddać obiekt do użytkowania, żebyśmy mogli planować wydarzenia sportowe, kulturalne czy wystawiennicze – dodał Prezydent Olsztyna.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY