Groźny wypadek na DK16 w Rzecku

0
569
Policjanci przy radiowozie, ubrani w kombinezony ochronne, interweniują wobec kobiety (fot. Tygodnik Szczytno)

Na wysokości miejscowości Rzec na DK 16 między Biskupcem a Olsztynem doszło w niedzielę wieczorem do zderzenia czterech aut, trzy osoby trafiły do szpitala – poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk.

Prokopczyk powiedział , że sprawczynią wypadku była 34-letnia kobieta, która jadąc golfem w stronę Olsztyna na linii ciągłej zaczęła wyprzedzać kilka aut. – Ponieważ z przeciwnej strony jechały auta, kobieta usiłowała “schować się” na swoim pasie ruchu, ale zaczepiła skodę. Siła zderzenia była tak duża, że golf wpadł w poślizg, przemieścił się na przeciwny pas i uderzył w barierkę – powiedział Prokopczyk.

W golfa, który zatrzymał się na barierce, uderzyła honda, a w hondę jadące za nią volvo. – W wyniku tego wypadku droga jest zablokowana, policja kieruje na objazdy – powiedział Prokopczyk.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że wszyscy kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi.  – Sprawczyni, 34-latce, odebrano natychmiast prawo jazdy” – podkreślił Prokopczyk.

Do szpitala trafiły trzy osoby podróżujące golfem.

BRAK KOMENTARZY