Groźne zderzenie ciężarówki z autem osobowym

0
198

Policjanci działdowskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Wysokiej. W wyniku zderzenia pojazdu ciężarowego z samochodem osobowym, dwie osoby trafiły do szpitala. 

Na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Działdowo-Lidzbark w miejscowości Wysoka doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, strażaków, policję i służby medyczne.

Obecny na miejscu patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą jadąc od miejscowości Działdowo nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i naczepa stanęła w poprzek.

Skład złamał się i ciągnikiem uderzył czołowo, w prawidłowo jadący do miejscowości Działdowo osobowy volkswagen passat, spychając go do rowu. Kierująca volkswagenem 27-latka z Działdowa i 18-letni pasażer z Gdańska z obrażeniami ciała zostali przetransportowani karetką pogotowia do szpitala w Działdowie.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli oba pojazdy na parkingu strzeżonym i zatrzymali od nich dowody rejestracyjne. 25-letni mieszkaniec Bydgoszczy kierujący ciężarówką, nie doznał żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

BRAK KOMENTARZY