Groźne wichury. Są ranni

0
803

Nad regionem wiatr wieje z ogromną prędkością. Powala konary drzew. 

Wieje wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do nawet 35-45 km/h, porywisty. Do tej pory najwyższe porywy zanotowano głownie w północnych i centralnych powiatach: i wyniosły one: Olecko 23,4 m/s (84 km/h), Kętrzyn 23,1 m/s (83 km/h), Mikołajki 21,4 m/s (77 km/h), Nowa Pasłęka 20,5 m/s (74 km/h), Lidzbark Warmiński 19,9 m/s (72 km/h). W innych miejscach porywy osiągały od 55 km/h do 70 km/h. – Silny wiatr będzie się jeszcze utrzymywał do godzin wieczornych i nadal w porywach lokalnie może osiągać 90-100 km/h – zapowiadają służby meteo.

Z tego powodu strażacy wyjeżdżali do kilkudziesięciu zgłoszeń. Dotyczyły one głównie powalonych drzew. W Nikielkowie taki konar uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. W Bredynkach pod Biskupcem konar drzewa spadł na samochód osobowy. Dwie osoby zostały ranne, przewieziono je do szpitala. Strażacy mieli pełne ręce roboty także w okolicach Dobrego Miasta, Jezioran i na ternie gminy Kolno.

O tym jak groźne mogą być podmuchy wiatru przekonał się 40-letni kierowca ciężarówki.  W piątek (14.01.2021) kilka minut przed godz. 10:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kętrzyn-Mrągowo na wysokości miejscowości Muławki pojazd ciężarowy ma leżeć w rowie. Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy ustalili, że na drodze wojewódzkiej W591 silny podmuch wiatru przewrócił na bok przyczepę w której przewożony był ładunek styropian. 40-letni kierowca miał naprawdę sporo szczęścia, że nic mu się nie stało. Droga na czas wyciągnięcia przyczepy z przydrożnego rowu i postawienia na koła była zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy.

BRAK KOMENTARZY