Gratka dla kolarzy, czyli Mazovia MTB

0
1991
mazovia

W najbliższą niedzielę (17 lipca) miłośnicy jednośladów lubących sportową rywalizację powinni stawić się w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Właśnie stamtąd startuje Mazovia MTB Marathon.

Mazovia MTB Marathon to największy cykl maratonów rowerowych w Polsce, dedykowany nie tylko profesjonalnym kolarzom ale także amatorom. Charakterystyczną cechą maratonów Mazovii jest emocjonująca rowerowa rywalizacja, profesjonalnie przygotowane trasy oraz dodatkowe atrakcje dla całych rodzin.

– Cieszymy się, że impreza gości u nas już po raz piąty – podkreśla Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna – to atrakcja dla naszych mieszkańców i okazja do zaprezentowania naszego miasta dla osób przyjezdnych.

Podczas imprezy organizowanej przez wybitnego polskiego kolarza, prawdziwego pasjonata jazdy na rowerze – Cezarego Zamanę – można spróbować swoich sił na jednym z czterech dystansów:  Hobby (8 kilometrów), Fit  (28 km), Mega (50 km) i Giga (85 km). Zorganizowana jest także oddzielna klasyfikacja mieszkańców – na każdym z dystansów wyłoniony zostanie najlepszy mieszkaniec Olsztyna.

– Każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Cezary Zamana – dopasowujemy zawody do indywidualnych predyspozycji uczestników, a zatem już na trasie uczestnicy mogą zdecydować czy mają jeszcze siłę i chcą jechać dalej czy skracają dystans i pokonują trasę w kategorii Fit.

A trasa nie jest łatwa bo wiedzie lasami, częściowo wzdłuż jeziora Ukiel. I tu dobra informacja nie tylko dla uczestników maratonu, ale dla wszystkich rowerzystów.

– Wyremontowaliśmy dwa i pół kilometra ścieżki rowerowej – opisuje Paulina Rudkowska z Nadleśnictwa Kudypy – od półwyspu w pobliżu Centrum Żeglarstwa do Łupstycha. Trasa została poszerzona do trzech metrów. Nie mogliśmy odstawać od fantastycznie zagospodarowanych  brzegów jeziora Krzywego.

Podczas zawodów nie zabraknie także dystansów przygotowanych z myślą o najmłodszych kolarzach. W wyścigach MiniMini+ Mazovia mogą startować dzieci do lat 3. W zależności od wieku pokonują pętlę o długości 300 – 400 metrów

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej Mazovia MTB Marathon.

BRAK KOMENTARZY