Gminne Dni Rodziny w Olsztynku

0
625

12 maja w niedzielę rozpoczynają się wydarzenia związane z Gminnymi Dniami Rodziny w gminie Olsztynek.

Główne wydarzenia będą miały miejsce właśnie w niedzielę (12 maja) w Parku Sportu, Kultury i Rozrywki na olsztyneckim podzamczu. Odbędzie się tam Festyn Rodzinny pt. „Małżeństwo – dobre relacje-silna rodzina”. Podczas festynu odbędą się rodzinne warsztaty plastyczne, będzie również możliwość uczestnictwa w zabawie związanej z malowaniem na szkle.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olsztynku przygotują kącik, w którym całe rodziny będą mogły zrobić kwiaty z bibuły. Będzie więc wiele atrakcji dla dzieci, ale również ich rodziców. 

Podczas festynu również policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku, będą rozdawać ulotki i udzielać informacji dotyczących bezpieczeństwa rodzin i seniorów. Akcja ta trwa w Olsztynku już od dłuższego czasu, a jednym z jej elementów była konferencja “Bezpieczny senior”, która odbyła się niedawno w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynku.

Dni rodziny w Olsztynku, nie zakończą się na samym festynie, ale będą trwały dalej. 31 maja i 1 czerwca będą miały miejsce liczne spotkania i zabawy związane również z dniem dziecka. W Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego, będzie miało miejsce rodzinne śniadanie na trawie połączone z rodzinnymi zabawami i konkursami na dziedzińcu oraz na Orliku. W międzyczasie będą odbywać się również wyjazdy integracyjne zorganizowane przez Dom dla Dzieci “Zgoda” i “Pod skrzydłami” w Olsztynku.

Ostatnim zaplanowanym wydarzeniem, będzie impreza edukacyjno-rekreacyjna pt. Mojo Famelijo. Zostanie ona zorganizowana 9 czerwca w Muzeum Budownictwa Ludowego –Park Etnograficzny w Olsztynku.

BRAK KOMENTARZY