Gmina Stawiguda z rządowym dofinansowaniem ważnej drogi 

0
1057
Michał Kontraktowicz wójt gminy Stawiguda odbiera umowę z rąk wojewody Artura Chojeckiego.

Gmina Stawiguda otrzymała dofinansowanie na wybudowanie ul. Zachodniej, która w zdecydowany sposób poprawi jakość komunikacji

Ul. Zachodnia to przedłużenie ul. Bukowskiego znajdującej się jeszcze na terenie administracyjnym Olsztyna. Ta druga łączy ul. Płoskiego z Bartąską na os. Jaroty w Olsztynie i ułatwia kierowcom podróż w kierunku centrum. Jej zadaniem jest odciążenie ul. Bartąskiej. Ostatnie lata to czas, kiedy w tej okolicy powstają kolejne osiedla, a co za tym idzie, zwiększa się liczba mieszkańców i samochodów. Pierwszy krok mający na celu poprawę warunków komunikacyjnych na pograniczu gminy i Olsztyna właśnie został wykonany. Na początku tego roku gmina urządziła ul. Zachodnią w formie drogi tymczasowej. Teraz przyszedł czas na kolejne działania. – Z Rządowego Funduszu Dróg otrzymaliśmy właśnie blisko 2 mln zł dofinansowania na budowę ul. Zachodniej w Jarotach – mówi Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda. – Powstanie droga z prawdziwego zdarzenia, z asfaltową nawierzchnią, chodnikami, oświetleniem. Kierowcy będą mieć do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Po sąsiedzku zostaje jeszcze miejsce na wykonanie przedłużenia ul. Bukowskiego na terenie miasta.
Ze strony gminy Stawiugda wartość planowanej inwestycji to około 4 mln zł. Inwestycja będzie prowadzona w formule zaprojektuj-wybuduj i obejmuje: wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę odcinka ulicy Zachodniej o długości 634 m wraz z pasem zieleni, chodnikiem i jednostronnym poboczem, budowę skrzyżowania z ulicą Bartąską, budowę skrzyżowania z ulicą Jakubową, budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia.

BRAK KOMENTARZY