GDDKiA Olsztyn aktywnie spędza przerwę zimową

0
162
Mazurska Pętla Rowerowa będzie unikatową atrakcją turystyczną łączącą drogi rowerowe z wodnymi

Oddanie do użytku nowych odcinków dróg, podpisywanie umów i rozpisywanie przetargów – tak przerwę zimową spędzili drogowcy z GDDKiA Olsztyn. 

Co do zasady od połowy grudnia do połowy marca trwa tzw. przerwa zimowa, podczas której wykonawcy na etapie robót budowlanych w terenie mogą je zawiesić. Mogą też ten dodatkowy czas wykorzystać do prowadzenia prac, by nadgonić ewentualne zaległości lub przyspieszyć realizację inwestycji. Wiele zależało od pogody. – Budowa dróg to nie tylko prace budowlane i układanie asfaltu lub betonu cementowego. To także wybór wykonawcy tych prac, a więc przetargi i ich kolejne etapy. Realizacja kontraktów drogowych i przygotowanie do budowy dróg to również potrzeba wykonania specjalistycznej dokumentacji projektowej, technicznej i obowiązek uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych. podkreślają przedstawiciele olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Chwalą się przy okazji, że wiele zrobili w przerwie zimowej. Co dokładnie? To m.in. *udostępnienie do ruchu 10 odcinków nowych dróg o łącznej długości 160,2 km, *podpisanie dwóch umów na realizację zadań o łącznej długości 16,9 km, *otwarcie ofert w przetargach dla dwóch inwestycji o długości 32,2 km. – Wybraliśmy najkorzystniejsze oferty dla pięciu zadań o długości 54,6 km,  ogłosiliśmy dwanaście przetargów na budowę 192,6 km nowych dróg,  złożyliśmy wnioski o wydanie decyzji środowiskowej dla siedmiu odcinków o łącznej długości 128,4 km – wyliczają drogowcy z GDDKiA Olsztyn.

BRAK KOMENTARZY