Gala piątej edycji Młodzieżowego Festiwalu Filmowego „Moja przestrzeń”

0
1916

Piąta edycja Młodzieżowego Festiwalu Filmowego „Moja przestrzeń” za nami. Po raz kolejny organizatorom udało się stworzyć młodzieży miejsce do przedstawienia jej otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery, czy nawet telefonu komórkowego. 

Prace młodych filmowców, różnorodne tematycznie i zrealizowane w różnej konwencji, jednak nie ograniczyły się tylko do najbliższego otoczenia, ale poruszyły problemy globalne.

Jury Festiwalu w składzie: Adam Strzelecki – przewodniczący, Justyna Dąbrowska, Martyna Murza, Szymon Jankowski, spośród 30 filmów wyróżniło 13. W kategorii Spot społeczny „Jeszcze nie jest za późno” spośród 17 zgłoszonych wyróżniono 9 prac. Grand Prix tegorocznej edycji trafiło do Anety Siurnickiej, uczennicy Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, za niezwykły w formie i treści film „Thetrum mundi”. Przyznanych zostało 5 nagród głównych głównych i 7 wyróżnień. Pełna lista nagrodzonych projektów znajduje się na stronie: Facebook: Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek.

Podczas festiwalu można było spotkać zawodowych twórców. – Naszym gościem był Michał Kupisz – olsztynianin, absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, którego wielką pasją jest film i fotografia. Jest reżyserem filmu „Lawendowy Wiatr”. Pan Michał opowiedział nam jak tworzył swoje filmy – relacjonuje Magdalena Rudnicka, organizator.

Festiwal został zorganizowany w ramach programu „Moja przestrzeń” we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz projektu profilaktyczno – filmowego „Moja przestrzeń” realizowanego w ramach programu Powiatu Olsztyńskiego.

BRAK KOMENTARZY