Festyn “Bezpieczne Wakacje” w Świątkach

0
1998

Ten dzień na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Świątek, a wszystko to za sprawą Festynu, który odbył się w Parku Wiejskim w minioną sobotę. Organizatorzy tego dnia zapewnili dużo atrakcji, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Główny cel tego Festynu to oczywiście dobra zabawa ale przede wszystkim uświadomienie zarówno dzieci jak i dorosłych jakie zagorzenia mogą czyhać w wakacje oraz jak zachować się w różnych przypadkach i sytuacjach. W związku z tym zajęcia dla wszystkich prowadzili zarówno strażacy z OSP Świątki jak i Policja. Dodatkowym celem tego wydarzenia były licytacje oraz sprzedaż “babcinego jadła”, z których dochód przeznaczony będzie na remonty w naszym kościele pod wezwaniem św. Kosmy i Damiana, gdzie potrzeby są ogromne, a budynek jest zabytkiem i chlubą miejscowości – relacjonował Wojciech Pałkowski, przedstawiciel Rady Parafialnej i jeden z głównych organizatorów wydarzenia

Całe wydarzenie podzielone zostało na dwa “bloki tematyczne”. Od godziny 14:00 swoje pole do popisów artystycznych mieli najmłodsi, od godziny 17:00 scena należała już do profesjonalistów, a gwiazdą wieczoru była Natalia Mularonek, znana z popularnego programu dla artystów.

Więcej o tym co działo się podczas festyny w Świątkach w kolejnym papierowym wydaniu Wiadomości Gazety Warmińskiej.

 

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY