FAŁSZYWA CÓRKA POTRZEBOWAŁA PIENIĘDZY – SENIORKA STRACIŁA PONAD 18 TYSIĘCY ZŁOTYCH

0
174

Oszuści działający tzw. metodą ,,na wnuczka’’, czy ,,policjanta’’ wciąż są aktywni. Tym razem pewna seniorka z Fromborka straciła ponad 18 tys. złotych, chcąc pomóc córce, która miała spowodować śmiertelny wypadek. Niestety pod córkę skutecznie podszyła się oszustka. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby ostrzegali swoich krewnych o metodach działania oszustów, którzy podszywają się w rozmowach telefonicznych pod członków ich rodzin.

W poniedziałek (18.11.2019) po godz. 12:00 pewna mieszkanka Fromborka odebrała niepokojący telefon. Rozmówczyni podająca się za jej córkę oznajmiła, że właśnie spowodowała śmiertelny wypadek i grozi jej więzienie, od którego może się uwolnić wpłacając dużą sumę pieniędzy. Oszuści, by uprawdopodobnić wersję zdarzeń zawołali do słuchawki ,,policjantkę’’, która potwierdziła słowa fałszywej córki. Tuż po tym do rozmowy włączył się ,,prokurator’’, który wywierał presję na 72-latce podkreślając, że liczy się czas i jak najszybciej musi uzbierać jak największą kwotę.

Seniorka pozostawiając w ciągłym kontakcie telefonicznym z oszustami gromadziła pieniądze i tak udało się jej uzbierać ponad 18 tys. zł. Po daną kwotę po kilkunastu minutach zgłosił się do pokrzywdzonej mężczyzna w wieku 30-35 lat, który po chwili zniknął z pieniędzmi. Seniorka tuż po wizycie zadzwoniła do prawdziwej córki i wówczas zorientowała się, że ją oszukano.

W ciągu tego samego dnia przestępcy próbowali się wzbogacić kosztem jeszcze 9 innych osób starszych. Seniorzy jednak nie dali się zwieść.

BRAK KOMENTARZY