Fala utonięć w Polsce. Nad wodą trzeba bardzo uważać

0
314
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W całej Polsce od początku czerwca doszło już do 27 utonięć. Do wielu z nich przyczynił się alkohol wypity przez ofiarę przed wejściem do wody. Jak niewiele trzeba do tego, by znaleźć się w dramatycznej sytuacji pod wodą, przekonał się pewien mieszkaniec gminy Kętrzyn. Jego życie zostało ocalone, ponieważ w porę został wyciągnięty z wody.

W minioną niedzielę (09.06.2019) około godz. 18:00 grupa znajomych wybrała się na ryby nad staw znajdujący się na trasie Knis – Nakomiady. 40-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn postanowił najpierw ochłodzić się w wodzie. Po wejściu do niej zanurzył się i już nie wypłynął. Znajomi, z którymi przebywał szybko zorientowali się, że mężczyzna nie wypływa i ruszyli za nim. Znaleźli go pod wodą i wyciągnęli go na brzeg. Z objawami niedotlenienia został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala w Mrągowie.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że mężczyzna, który wszedł do wody znajdował się pod wpływem alkoholu.

BRAK KOMENTARZY