Europoseł Tomasz Frankowski otworzył biuro poselskie w Olsztynie i spotkał się z młodymi adeptami piłki nożnej

0
840
Tomasz Frankowski europarlamentarzysta otworzył biuro w Olsztynie

Tomasz Frankowski otworzył biuro poselskie w Olsztynie. Podczas oficjalnego otwarcia europoseł odebrał upominki z rąk zaproszonych gości i zapewnił, że będzie starał się być częstym gościem w Olsztynie. Następnie spotkał się również z młodymi piłkarzami i podzielił się swoim cennym doświadczeniem.

– Biuro poselskie w Olsztynie, to trzecie po Białymstoku i Łomży, biuro, które otwieram. Oczywiście nie jest to ostatnie biuro w województwie warmińsko-mazurskim, ale na otwarcie następnych potrzeba jeszcze czasu. Obiecuję, że będę często obecny w tym biurze – powiedział europoseł Tomasz Frankowski.

W biurze przy ulicy Kopernika 45/2 od poniedziałku do piątku będzie obecna Bogumiła Warcaba, asystent krajowy europosła Tomasza Frankowskiego.- Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do rozmów z nią na tematy zarówno krajowe, jak i europejskie – dodaje Tomasz Frankowski.

– Dzisiaj w Olsztynie mamy bardzo intensywny dzień. Odbyliśmy krótkie, ale intensywne spotkanie z Panem Prezydentem Piotrem Grzymowiczem. Rozmawialiśmy o kilku ważnych tematach dla tego miasta. Mam nadzieję, że będę pomocny przy tych sprawach, które miasto rozwiązuje. Mowa m.in. o hali Urania czy linii tramwajowej – mówił europoseł.

Tomasz Frankowski otrzymał sporo upominków od przybyłych na otwarcie siedziby europosła gości. Od Prezydenta Piotra Grzymowicza pejzaż Olsztyna, od marszałka Gustawa Marka Brzezina herb województwa warmińsko-mazurskiego, a od poseł Anny Wasilewskiej album o Warmii i Mazurach.

– Chciałam przekazać album Warmii i Mazur, żeby Pan był świadomy, że nie jest tylko europosłem z Podlasia, ale również i od nas. Bardzo Pana proszę, żeby był Pan dla nas na wyciągnięcie ręki. Cieszymy się, że będzie pracowała tutaj Pani asystent, ale nam czasami jest potrzebny właśnie europoseł Tomasz Frankowski, we własnej osobie– powiedziała poseł Anna Wasilewska.

Na koniec intensywnego dnia, Tomasz Frankowski spotkał się z młodymi adeptami piłki nożnej z Akademii Piłkarskiej Żuri Football. Podzielił się z nimi swoim doświadczeniem, a także dał kilka wskazówek, które mają pomóc w dalszym rozwoju ich sportowej kariery. Były reprezentant Polski wspomniał, że za jego czasów, nie było takich warunków do treningu, więc dzieci teraz nie powinny narzekać, tylko czerpać radość z gry w piłkę.

Europoseł podarował młodym piłkarzom sprzęt przydatny do treningu, piłki i plecaki sportowe.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY