Dzień Świadomości o postawach wobec osób z zaburzeniami psychicznymi

0
2963

W Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku oraz Bartoszyckim Domu Kultury zorganizowano “Dzień Świadomości. Poznaj. Zrozum. Bądź otwarty”, którego celem jest kształtowanie świadomości wokół problemów osób z zaburzeniami psychicznymi.

W dzisiejszym dniu mamy takie trzy moduły. Na początek mieliśmy integracyjne śniadanko z gwiazdami w Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku. Była obecna młodzież i instytucje z Górowa Iławeckiego. Chodziło o taką zwykłą integrację. Następnie w Bartoszycach odbyła się debata, w której mówiliśmy o zaburzeniach czy mitach związanych z chorobami psychicznymi. Na koniec jest aukcja, a także koncert Danuty Błażejczyk z gościnnym udziałem Marka Kaliszukapowiedziała Beata Wolska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku.

Podczas debaty, która odbyła się w Bartoszyckim Domu Kultury rozmawiano o wielu ciekawych problemach związanych z chorobami psychicznymi, a także mówiono o osobach, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi. W trakcie rozmowy wspomniano o kształtowaniu postaw ludzi wobec osób z zaburzeniami psychicznymi. Obalono również kilka mitów dotyczących  osób z chorobami psychicznymi. Osoby te wcale nie są bardziej agresywne od osób zdrowych, normalnie mogą pracować, a także mogą spokojnie funkcjonować wśród innych ludzi.

We wspomnianej debacie moderatorem był dr Sławomir Murawiec, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego; a udział w niej wzięli; Beata Wolska, dyrektor DPS w Kamińsku, Karol Talkowski, psychiatra, piosenkarka Danuta Błażejczyk oraz Wojciech Prokocki, starosta powiatu bartoszyckiego.

Na zakończenie dnia miał miejsce koncert Danuty Błażejczyk z gościnnym udziałem Marka Kaliszuka, połączony z aukcją charytatywną. Na aukcję przekazano wiele ciekawych przedmiotów. Ewa Minge przekazała swoją rzeźbę, a ekipa serialu Rodzinka.pl przekazała elementy garderoby z planu filmowego. Wylicytować można było również wiele interesujących książek, elementy wystroju wnętrz czy elementy garderoby. Reprezentacja Kadry Narodowej,  przekazała na rzecz akcji oficjalną piłkę Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 r., z autografami członków drużyny. Całą aukcję poprowadził Ryszard Rembiszewski, znany prezenter gier liczbowych. Środki z licytacji zostaną przekazane na kontynuowanie  działań  w DPS w Kamińsku.

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY