Dworzec w Olsztynie ma pecha. Kolejarze nie są w stanie rozstrzygnąć przetargów

0
186

W czwartek mieliśmy poznać oferty na przebudowę dworca Olsztyn Główny PKP. Tak się nie stało, bo kolejarze podali piąty termin ich otwarcia.

Po raz pierwszy Polskie Koleje Państwowe S.A. ogłosiły postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót związanych z budową nowego Dworca Głównego w Olsztynie pod koniec 2020 roku. – Oferty można składać do 29 stycznia 2021 r. Podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w połowie przyszłego roku – informowali wtedy kolejarze.
Dziś okazuje się, że nadzieje, które wtedy się pojawiły, okazały się bezpodstawne. Kolejarze zaczęli przesuwać termin składania ofert i ich otwarcia. Nowy termin to 14 kwietnia. To już piąty termin. Wcześniejsze to: 29 stycznia, 12 lutego, 15 marca , 25 marca.
Inwestor tłumaczy się, że przesunięcie spowodowane jest ogromną liczbą, około 300, zadawanych pytań. Kolejna sprawa to konieczność uzupełnienia dokumentacji przetargowej.  Budowa nowego dworca ma kosztować ponad 70 mln zł, z czego około 30 mln zł to unijne dofinansowanie.
Problemy z rozstrzygnięciem przetargu są także w przypadku przebudowy peronów i torowisk na olsztyńskim dworcu. Ta inwestycja jest jeszcze bardziej kosztowna, bo sięga około 200 mln zł. Otwarcie ofert miało nastąpić 27 listopada 2020 r. Dziś kolejarze podają nowy termin – 9 kwietnia. To już szósty termin.

BRAK KOMENTARZY