Dwie nowe wystawy w olsztyńskim BWA

0
466
logo

Dwie nowe wystawy w tym miesiącu będą mogli oglądać odwiedzający BWA Galerię Sztuki. Pierwszy wernisaż 10 października, kolejny – tydzień później.

Pierwsza z wystaw będzie prezentować dorobek pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Druga natomiast to okazja do zapoznania się z najnowszymi pracami malarskimi laureatów II Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego imienia Wojciecha Fangora.

“Kiedy rzecz staje się znakiem, kiedy znak staje się rzeczą” – to grafiki, rzeźby i instalacje artystów związanych z łódzką uczelnią. Prezentowane będą dzieła dziewięciu twórców.

– Prace nie reprezentują jednolitej tendencji stylistycznej – wyjaśnia jeden z artystów, Grzegorz Sztabiński. – Wszystkie wskazują jednak, że celem pracy twórczej w sztuce nie jest obecnie powstanie doskonałej formy, a stworzenie odniesienia do wybranych aspektów współczesnego sposobu odnoszenia się człowieka do rzeczy.

Wernisaż tej wystawy w czwartek, 10 października o 18:00. Prace będzie można oglądać do 3 listopada w sali głównej BWA przy al. Piłsudskiego 38.

Troje młodych artystów prezentować będzie natomiast swoje dzieła przy okazji kolejnej wystawy. To laureaci II Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Malarskiego imienia Wojciecha Fangora.

Konkurs jest kierowany do studentów malarstwa na akademiach i uniwersytetach w całej Polsce. W jego II edycji wzięło udział ponad 20 twórców, a wśród finalistów znalazła się szesnastka. Z myślą o wystawie w Olsztynie artyści przygotowali zestaw nowych prac malarskich.

W BWA Galerii Sztuki będzie można oglądać prace Pauliny Grosz, studentki IV roku Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, pochodzącej z Lublina, a pracującej w Gdańsku Magdaleny Sadłowskiej oraz pochodzącego z Kętrzyna, a pracującego w Krakowie Konrada Żukowskiego.

Otwarcie tej wystawy 10 października (czwartek) o 18:00. Peace będą prezentowane w sali kameralnej galerii do 10 listopada.

BRAK KOMENTARZY