Dwa dni z filmową muzyką na Mazurach

0
515

Jest to największy festiwal muzyki filmowej w Polsce północno-wschodniej i ma charakter ogólnopolski.

Obejmuje dwa koncerty muzyki filmowej oraz warsztaty związane z filmem i muzyką filmową. Na Warmię i Mazury są zapraszani wybitni twórcy kina – reżyserzy, aktorzy, kompozytorzy muzyki filmowej.

 Kultura jest niezwykle istotnym elementem naszego życia, a samorząd województwa jest jej wiernym mecenasem w regionie Warmii i Mazur – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Wspieramy wszelkie działania w dziedzinie kultury – począwszy od przedsięwzięć chroniących i kultywujących dziedzictwo kulturowe, poprzez współpracę z instytucjami, po bezpośrednie wsparcie twórców. Nadrzędnym celem naszych działań w tej dziedzinie jest wzrost jakości i różnorodności oferty kulturalnej regionu. Teraz ważna jest również jak najszybsza odpowiedź na apetyt publiczności, która potrzebuje kontaktu z kulturą w bezpiecznych warunkach.

Termin festiwalu nie jest przypadkowy. – Taki wybór otwierający okres wakacyjny ma stanowić zaproszenie dla wszystkich, by odwiedzili region i zostali w nim podziwiać piękno Warmii i Mazur. Postanowiliśmy na samym początku sezonu letniego przypomnieć się dużym wydarzeniem muzycznym, a dodatkowo pokazać, że najpiękniejsza kraina to nie tylko bogactwo lasów i jezior, ale również wspaniali ludzie czy wyjątkowi artyści – mówi marszałek województwa.

Podczas tegorocznego wydarzenia zaplanowano dwa koncerty dla entuzjastów muzyki musicalowej oraz dla fanów serialu Netflix “La casa de papel” – “Dom z papieru”.

Tradycyjnie już wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą maestro Piotra Sułkowskiego, a podczas koncertu w tworzącej unikalną atmosferę oprawie świetlnej i wizualnej wyświetlane będą także fragmenty z filmów. W roli prowadzącej wystąpi znana dziennikarka Magdalena Miśka Jackowska.

Organizatorami wydarzenia, które wspiera samorząd województwa, są Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Festiwal jest objęty honorowym patronatem Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM FESTIWALU:

2 lipca, godz. 19:30 – koncert “Musicalowo i filmowo”:

Gość specjalny: Maestro Jerzy Maksymiuk
Piotr Sułkowski – dyrygent
soliści:
Anna Sztejner, Paulina Janczak, Agnieszka Tylutki, Wojciech Daniel, Beata Olga Kowalska, Karol Drozd, Tomasz Bacajewski
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

BRAK KOMENTARZY