Dużo lepsza sytuacja Stomilu Olsztyn. Utrzymanie w lidze jest bardzo realne

0
338
herb

Stomil Olsztyn odniósł niezwykle ważne zwycięstwo. Inne wyniki ułożyły się tak, że olsztynianie wyszli ze strefy spadkowej.

Olsztyński klub w ten weekend podejmował Termalicę Bruk-Bet Niecieczę. Jest to drużyna, która przed sezonem miała plany, aby powalczyć o powrót do ekstraklasy. Stomil jednak zdominował swojego rywala. Widać było przede wszystkim dużo więcej determinacji w poczynaniach olsztyńskiej drużyny.

Stomil wygrał to spotkanie 3:0 po golach Grzegorza Lecha, Mateusza Gancarczyka i Michała Górala. Presja na olsztyńskiej drużynie była ogromna, ponieważ teraz nie ma już żadnego marginesu błędu. Każde potknięcie może sprawić, że w przyszłym sezonie drużyna rywalizować będzie w drugiej lidze.

Na ten moment sytuacja olsztyńskiego klubu nie jest jednak zła. Stomil jest poza strefą spadkową. Obecnie ma trzy punkty przewagi na GKS-em Katowice, ale drużyna ta dopiero dzisiaj rozegra swoje spotkanie. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy spotkania. Jeżeli Stomil wszystkie je wygra, to nie będzie musiał patrzeć się za siebie i utrzyma się na pierwszoligowym polu. Jeżeli natomiast zdarzy się jakaś wpadka, to trzeba będzie liczyć na to, że Bytovia Bytów, GKS Katowice i Wigry Suwałki, również gdzieś zgubią punkty.

BRAK KOMENTARZY