Droższe trzeźwienie przez inflację

0
331
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Władze Olsztyna szykują kolejną podwyżkę. Tym razem zdrożeć ma pobyt w “wytrzeźwiałce”.
Do Ambulatorium dla Nietrzeźwych przy ul. Metalowej trafiają m.in. osoby awanturujące się po alkoholu w domach. Często przywożą ich policjanci. W takich sytuacjach — poza zapłatą za pobyt — zazwyczaj mają jeszcze kłopoty z prawem. Placówka powstała w miejsce istniejącej poprzednio izby wytrzeźwień.
W 2014 roku zapadła decyzja, że noc w Izbie Wytrzeźwień będzie kosztować 300 zł. To był duży wzrost, bo wcześniej była to kwota 250 zł.

Teraz po dłuższej przerwie sprawa opłat w “wytrzeźwiałce” znów wraca. Znalazła się ona w programie posiedzenia marcowej sesji rady miasta, na której głosowany będzie projekt uchwały dotyczący podwyżki.
– W związku z tym, że dochody z tytułu opłat za pobyt w Izbie Wytrzeźwień – Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie nie pokrywają w pełni wydatków z tytułu utrzymania placówki, co spowodowane jest głównie wzrostem wynagrodzeń, wzrostem cen opłat za media, a także inflacją, zasadnym jest podniesienie stawki opłaty za pobyt w Izbie. Dotychczasowa wysokość opłaty w kwocie 320 zł została zatwierdzona Uchwałą Rady Miasta Olsztyna w 2021 roku. Podwyżka wysokości opłaty z kwoty 320 zł na kwotę 390 zł za pobyt w Izbie pokryje częściowo koszty funkcjonowania i tym samym zwiększy dochody Miasta Olsztyna.
Co roku do Izby Wytrzeźwień w Olsztynie trafia kilka tysięcy osób.

BRAK KOMENTARZY