Drogowe podsumowanie weekendu. Pełno pijanych kierowców

0
195

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu 10 wypadków w których 16 osób zostało rannych. Na szczęście nikt w tych wypadkach nie zginął. Funkcjonariusze odnotowali również 128 kolizji oraz zatrzymali 44 nietrzeźwych kierujących.

Działdowo

W piątek (10.06.2022r.) w miejscowości Turza Wielka patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Opel Astra. Za kierownica auta siedział 33-latek z gminy Działdowo. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierującego, okazało się , ze miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie uniemożliwiono dalsza jazdę. Za popełnione przestępstwo w ruchu drogowym, wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W tym samym dniu w miejscowości Wysoka w gminie Działdowo funkcjonariusze działdowskiej drogówki zatrzymali pojazd marki Toyota. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszała się kierująca pojazdem. 21-latka w terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50km/h jechała z prędkością o 102 km/h. Mieszkankę Żuromina policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. Ponadto właściwy miejscowo starosta wyda wobec kierującej zakaz prowadzenia pojazdów na najbliższe 3 miesiące.

Elbląg

Funkcjonariusze ruchu drogowego odnotowali 14 kolizji oraz jeden wypadek z udziałem motocyklistów. Doszło do niego na trasie S7 (okolice Kazimierzowa). Tam  37-letni kierujący motocyklem Harley-Davidson najechał na tył innego motocyklisty i doznał urazu ręki. Obydwaj kierujący jednośladami byli trzeźwi. Powodem nagłego hamowania jednego z nich, miały być kaczki przechodzące przez jezdnię. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Ponadto policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 79 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość . Funkcjonariusze przebadali na obecność alkoholu 286 kierujących. Wśród nich było 2 nietrzeźwych. Niechlubny rekordzista został zatrzymany przez patrol straży miejskiej i przekazany policjantom. 38-letni rowerzysta wjechał na płot przy ul. Słonecznej. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu mandat w wysokości 2500 złotych.

Iława

Pierwsza z kierujących w piątek (10.06.2022 r.) nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu kierującej fordem i doprowadziła do zderzenia między pojazdami. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 64-latka za spowodowanie zagrożenie w ruchu drogowym została ukarana mandatem.
W Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że 25-latek jeździł samochodem pomimo tego, że aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
W Kisielicach 54-latek kierując motorowerem podczas wyprzedzania na przejściu dla pieszych zahaczył rowerzystkę i przewrócił się na nią wraz z pojazdem. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało a mieszkaniec gminy Kisielice został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
Kolejny kierujący nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uszkadzając znaki drogowe. Kierującemu oraz pasażerom nic poważnego się nie stało, a 20-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.
Tymczasem w sobotę (11.06.2022 r.) przed godz. 8:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że 29-latek jeździł samochodem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Olsztynka.
W Rudzienicach policjanci zatrzymali 68-latka. Mężczyzna kierował oplem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze również zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Iława.
Kolejna kierująca została zatrzymana podczas pomiaru prędkości w Rodzonym. Kierująca jechała kią w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h.  Mieszkanka Płocka została ukarana mandatem a jej konto powiększyło się o 10 pkt. karnych i straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
Natomiast w Biskupiczkach policjanci podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. 25-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna został również ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
W Zalewie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi. W trakcie czynności okazało się, że 39-latek kierował samochodem mając promil alkoholu w organizmie oraz aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Natomiast w niedzielę (12.06.2022 r.) po godzinie 5:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. Jak ustalili funkcjonariusze 20-latek kierował samochodem mając 0,24 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy.
Tymczasem w Lubawie podczas kontroli drogowej okazało się, że 25-latek jeździł oplem nie mając do tego uprawnień. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny a samochód przekazali znajomej 25-latka.
W Suszu funkcjonariusze zatrzymali również kierującego nie posiadającego uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 37-latki. Kobieta vw przewoziła więcej osób niż było miejsc wpisanych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Teraz mieszkanka gminy Susz ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.
Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym, który został zatrzymanym był 60-latek. Mężczyzna kierował rowerem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci na mężczyznę sporządzili wniosek do sądu o ukaranie ponieważ kolejny raz go zatrzymali kiedy to kierował jednośladem pod działaniem alkoholu.
Tymczasem po tym jak  32-latek kierując vw  nie zastosował się do znaku C-8 „nakaz jazdy w prawo lub w lewo”. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej,  wylegitymowali oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Natomiast ostatnim zatrzymanym nieodpowiedzialnym kierującym podczas minionego weekendu był 29-latek, który kierował vw. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień ale mając 0,3 promila.

Kętrzyn

W miniony piątek (10.06.2022) kilka minut po godz. 14:00 na ul. Dworcowej w Kętrzynie policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciężarowym IVECO. Jak się okazało za kierownica auta siedział 54-letni mieszkaniec gm. Kętrzyn. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy po tym jak zbadali jego stan trzeźwości i się okazało, że kierował autem mając blisko 1 promil alkoholu.

Tego samego dnia o godz. 21:30 dzielnicowi w miejscowości Stara Różanka w gminie Kętrzyn zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem mężczyznę. W tym przypadku okazało się, że 35-latek miał 0,60 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Również w piątek o godz. 23:00 w miejscowości Podlechy w gm. Korsze policjanci kętrzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Sharanem. Podczas kontroli okazało się, że 36-letni mieszkaniec Korsz ma 2,5 promila alkoholu w organizmie, jakby tego było mało kierował autem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązującego od 2020 roku.  Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

W niedzielę (12.06.22) kilka minut po północy kętrzyńscy policjanci na ul. Traugutta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem mężczyznę. 42-letni mieszkaniec Kętrzyna kierował autem wbrew sądowemu zakazowi. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

O godz. 15:00 w niedzielę (12.06.2022) policjanci z Korsz na ul. Wojska Polskiego zatrzymali kierującego rowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pijany. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. 50-letni rowerzysta miał 0,60 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a jednoślad przekazany osobie wskazanej.

Lidzbark Warmiński

W sobotę (11.06.2022 r.) po południu policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Lidzbarku Warmińskim na ul. Dąbrowskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 47-letni kierujący samochodem osobowym marki Suzuki z niewyjaśnionych przyczyn najechał na rowerzystę, który przejeżdżał przez jezdnię drogą wyznaczoną do poruszania się rowerami. Kierujący osobówką niezwłocznie udzielił rowerzyście pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przybycia na miejsce służb ratunkowych.  54-letni cyklista z obrażeniami ciała w postaci zadrapań oraz rany na nodze został przetransportowany do szpitala. Kierowca Suzuki był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane przez funkcjonariuszy KPP Lidzbark Warmiński.

BRAK KOMENTARZY