Drogowe podsumowanie weekendu na Warmii i Mazurach

0
76
Wypadek na Drodze DK59

W miniony weekend (20-22.11.2020) na Warmii i Mazurach doszło do 8 wypadków drogowych. 2 osoby zginęły, a 8 osób zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 122 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 28 nietrzeźwych kierujących.

W niedzielę (22.11.2020r.)  policjanci prewencji z Ornety zatrzymali nietrzeźwego kierującego w Ornecie na ul. Dąbrowskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u 36-leniego kierującego volkswagenem 3,3 promila alkoholu w organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. W niedługim czasie będzie się on tłumaczył za swoje zachowanie przed sądem.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę (21.11.2020r.) około godziny 12:30 w miejscowości Szczybały Giżyckie na DK 59. Jak ustalili policjanci, kierujący osobowym volvo na łuku drogi w prawo zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym.  Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. 39-letni mieszkaniec powiatu oleckiego poniósł śmierć na miejscu. Droga była zablokowana ponad trzy godziny. Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Teraz szczegółowo wyjaśnią okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W piątek  (20.11.2020r.) doszło do groźnego zdarzenia na przejściu dla pieszych. Kilka minut po godz. 11:00 na ul. Chopina w Kętrzynie doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem m-ki VW Touran nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który schodził już z oznakowanego przejścia. Został mu do pokonania ostatni fragment przejścia. Niestety samochód był szybszy. Ranny 63-latek z urazem głowy został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala.  Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zaistniałego wypadku drogowego.

BRAK KOMENTARZY