W miniony weekend na drogach Warmii i Mazur doszło do 12 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 112 kolizji drogowych, zatrzymali 32 nietrzeźwych kierujących.
W trakcie minionego weekendu piscy policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy i dwie kolizje. Zatrzymali też dwóch kierujących pod działaniem alkoholu i kierującą, która straciła prawo jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.
Do wypadku doszło w niedzielę (08.06.2025) po godz. 17.00 na trasie Pisz-Biała Piska. W miejscowości Kocioł Duży kierujący samochodem matki Volkswagen Touran, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne barierki. Prawdopodobnie zasłabł za kierownicą. Samochodem tym kierował 66-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna jechał sam.
Wypadek zauważyli policjanci jadący tą drogą na inną interwencję. Natychmiast zareagowali. Wyciągnęli nieprzytomnego kierowcę z samochodu i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariuszy 66-latek odzyskał przytomność. Niestety zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Do poważnie wyglądającej kolizji doszło też w niedzielę po godz. 20.00 na trasie Pisz- Wiartel, gdzie dachował samochód osobowy. Na miejscu policjanci ustalili, że 24-latek kierujący pojazdem marki Mercedes zjechał do przydrożnego rowu chcąc uniknąć zderzenia z jeleniem, który wbiegł na drogę wprost pod jego samochód. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
W weekend policjanci zatrzymali też trzy prawa jazdy. Dwa z nich dla kierowców, którzy jechali pod działaniem alkoholu.
W jednej ze wsi w gminie Dywity mężczyzna poruszający się motocyklem stracił panowanie nad swoim pojazdem, wywrócił się na jezdnię i uderzył w zaparkowany przy drodze samochód. 19-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Skierowani w miejsce wypadku policjanci ustalili, że kierujący nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a sam pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Tak było 7 czerwca.
Również w sobotę, późnym wieczorem pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i zgłosił, że był uczestnikiem kolizji drogowej na jednej z ulic w gminie Stawiguda. Sprawca kolizji – kierowca opla – uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili tożsamość kierującego odpowiedzialnego za spowodowanie zdarzenia i pojechali w miejsce jego zamieszkania. Okazało się, że 35-latek „wydmuchał” wynik bliski 2 promili alkoholu.
Do szpitala przetransportowany został kierujący motocyklem, który w niedzielę (08.06.2025) przed godziną 05:00 nad ranem w gminie Barczewo zjechał z drogi gruntowej i uderzył w stojące przy niej drzewo. 32-latek był trzeźwy.
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, zatrzymany do kontroli drogowej w gminie Stawiguda. W czasie legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary aresztu. 36-latek został zatrzymany, a za swoją jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.