Doprowadził do kolizji w Olsztynie, nie zdążył odbebrać jeszcze prawa jazdy

0
141

Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej w Olsztynie. Kierujący fiatem zignorował światło czerwone i doprowadził do zderzenia z dwoma innymi autami.

oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący osobowym fiatem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony, wjechał na skrzyżowanie i uderzył w pojazd marki jeep grand cherokee, a ten uderzył w inne auto. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie trafił do szpitala.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 22-letniemu kierującemu fiatem za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Okazało się, że miał on już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za popełnienie wykroczenia drogowe w okresie 2 lat od otrzymania pierwszego prawa jazdy. Mężczyzna kilka dni temu ponownie zdał egzamin i nawet nie zdążył odebrać blankietu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

BRAK KOMENTARZY