Dni Elbląga 2021. Rozproszone, ale atrakcyjne

0
723

W zeszłym roku święto miasta nie odbyło się z uwagi na pandemię, teraz, choć w nieco rozproszonej formie, Dni Elbląga wracają i zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.

A za Dniami Elbląga już nadchodzi lubiany przez mieszkańców i turystów cykl – Lato w Formie. – Po okresie długiej izolacji jesteśmy spragnieni kontaktów z ludźmi i rozrywki, dlatego bardzo się cieszę, że uda się zorganizować zarówno Dni Elbląga, jak i cykl imprez letnich w ramach „Lata w Formie”. Niestety część ograniczeń nie została zdjęta, w związku z tym musieliśmy dopasować program tych imprez do obowiązujących przepisów sanitarnych. Musieliśmy zrezygnować z tradycyjnej formuły organizacji Dni Elbląga i dużych koncertów. Postawiliśmy więc a rozproszenie wydarzeń zarówno kulturalnych, jak i sportowych, tak aby mieszkańcy bezpiecznie mogli w nich uczestniczyć – mówi  prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Dni Elbląga tradycyjnie odbędą się w pierwszy weekend wakacji – czyli w sobotę i niedzielę 26 i 27 czerwca. Oprócz Dni Elbląga miasto przygotowało również cykl imprez w ramach Lata w Formie. Będą to między innymi koncerty, spektakle plenerowe, imprezy sportowo – rekreacyjne, Letnie Kino Pod Chmurką, cykle spotkań autorskich oraz warsztatów, kursy zabytkowym tramwajem, czy soboty z przewodnikiem

BRAK KOMENTARZY