Cztery spektakle na gotyckich zamkach

0
485
teatr

II Festiwal “Teatr Jaracza na gotyckich zamkach” – to jedna z kulturalnych atrakcji tegorocznego sezonu letniego.

Aktorzy olsztyńskiego teatru zagrają na zamkach Olsztynie, Nidzicy, Ostródzie i Lidzbarku Warmińskim – na zamkach i na teatralnym dziedzińcu.

W tym czasie zostaną zaprezentowane cztery spektakle:

– „Na tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów” – adaptacja reportażu Melchiora Wańkowicza w reżyserii Rudolfa Zioły. Spektakl opowiada o splątanej historii Warmii i Mazur, wspomina losy działaczy, którzy są patronami ulic, szkół a nawet miast w regionie. Pozycja obowiązkowa dla zwolenników turystyki poza szlakiem.

– „Wróg publiczny” Istvána Tasnádiego w reżyserii Zbigniewa Brzozy – barwna opowieść o hodowcy koni, który został niesłusznie obciążony dodatkowym podatkiem i w imię sprawiedliwości wypowiedział posłuszeństwo władzom. Spektakl doceniono w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2019/2020” miesięcznika „Teatr” w kategorii Najlepsza nowa sztuka obcojęzyczna.

– „Coraz bardziej Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua. Wybór pierwszorzędnych tekstów mistrza absurdu, groteski i purnonsensu, który zapewni inteligentną rozrywkę i wytchnienie. Spektakl gwarantujący oczyszczającą refleksję dzięki dużej dawce humoru.

– „Lekarz na telefon” Borbály Szabó, w którym zagra Dawid Dziarkowski, wschodząca gwiazda olsztyńskiej sceny. Monodram-farsa o ginekologu, który utknął w gabinecie i boi się powiedzieć o tym żonie. Wymyśla więc pierwsze kłamstwo, które pociąga za sobą całą lawinę wymówek, przypadków i nieporozumień.

 

BRAK KOMENTARZY