Czas na kolejne zwycięstwo! Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z BKS Visłą Bydgoszcz

0
923
fot. biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż walczą o awans do fazy play-off. Rywalem, który będzie starał się utrudnić to zadanie, będzie BKS Visła Bydgoszcz. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w miniony piątek przełamali serię spotkań bez zwycięstwa, pokonując na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0. Po pierwszej partii, pewnie wygranej przez akademików z Kortowa (25:17), kolejne dwie kończyły się rezultatem 25:23. Statuetkę MVP otrzymał Paweł Woicki. Z dorobkiem 23 punktów, akademicy w ligowej tabeli zajmują 10. miejsce.

Na sześć kolejek przed zakończeniem fazy zasadniczej PlusLigi, olsztynianie tracą pięć punktów do ósmego, premiowanego awansem do play-off miejsca, dlatego najbliższe spotkania olsztynian, z BKS Visłą Bydgoszcz oraz MKS Będzin, będą dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur niezwykle ważne. Pierwsze, z bydgoską Visłą, zostanie rozegrane w Hali Urania już w dzisiaj – czwartek, 27 lutego o godzinie 17:30.

W rozmowie z biurem prasowym Indykpolu AZS Olsztyn, Daniel Castellani powiedział, że jest zadowolony z ostatniego meczu i teraz koncentruje się tylko na zdobywaniu kolejnych punktów- Jestem zadowolony z pierwszego zwycięstwa, ale bardziej z tego, że z wygranej ucieszyli się kibice oraz ludzie związani z klubemMimo, że zespół nie mógł wygrać przez długi czas, to każdy wspierał zawodników. Dlatego zdobyte w piątek trzy punkty, są dla nas bardzo ważne.  Przygotowania do tego spotkania przebiegają w bardzo dobrej atmosferze. Koncepcja gry z dnia na dzień jest coraz bardziej przejrzysta dla całego zespołu. Wiemy, jakie rozwiązania wybrać w danym momencie. Prezentujemy się również lepiej w tzw. side out. Cały zespół posiada również agresywniejszą zagrywkę i walczy o każdą piłkę.Wiemy, że potrzebujemy punktów, lecz koncentrujemy się tylko na kolejnym spotkaniu. Patrzymy na to, co możemy zrobić w najbliższej przyszłości, czyli walczyć o każdy punkt, set i zwycięstwo. W tym momencie jest to dla nas odpowiednia droga, którą musimy podążać.

BRAK KOMENTARZY