Cudzoziemcy z podrobionymi dokumentami zatrzymani na granicy

0
1273

Funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Kongo, który próbował nielegalnie wjechać do Polski oraz Rosjanina posługującego się podrobionym dokumentem.

12 sierpnia w drogowym przejściu granicznym w Gronowie, do odprawy zgłosił się obywatel Demokratycznej Republiki Kongo. 27-letni mężczyzna posługiwał się podrobioną belgijską kartą pobytu, która od początku wzbudziła wątpliwości u funkcjonariusza z Braniewa. Dokładne sprawdzenie dokumentu potwierdziło przypuszczenie kontrolera i zakończyło się zatrzymaniem obywatela Kongo. Osobie postawiono zarzuty z Kodeksu Karnego m.in. za posłużenie się fałszywym dokumentem i próbę nielegalnego przekroczenia granicy.

Kilka godzin później na tym samym przejściu granicznym zatrzymano obywatela Rosji. Mężczyzna na podstawie podrobionej prośby uzyskał wizę i na jej podstawie chciał wjechać do Polski. Podróżnemu natychmiast unieważniono wizę i odmówiono wjazdu do RP. Ponadto usłyszał zarzuty dot. posługiwania się podrobionym dokumentem oraz próby przekroczenia granicy przy użyciu podstępu.

Dalsze czynności w obu sprawach prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

BRAK KOMENTARZY