Concordia Elbląg kompletnie zdominowała czwartoligowe rozgrywki. Czy elblążanie wygrają również Wojewódzki Puchar Polski?

0
423

Concordia Elbląg w przyszłym sezonie, zagra w trzeciej lidze. Na czwartoligowym polu nie miała sobie równych, a ma przed sobą jeszcze finał Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Po 28 kolejkach elblążanie mają na swoim koncie 77 punktów i 100 bramek strzelonych. Wynik ten jest wręcz imponujący. Concordia, dotychczas przegrała tylko jedno spotkanie w tym sezonie i ma jedenaście punktów przewagi, nad drugim w tabeli Motorem Lubawa.

Przed sezonem mówiło się o tym, że to będzie najbardziej wyrównany sezon w ostatnich latach, jeżeli chodzi o warmińsko-mazurską czwartą ligę. Do walki o awans mogły włączyć się nawet cztery drużyny, ale sezon pokazał, że zdecydowanie najsilniejszą kadrą dysponuje Concordia Elbląg. Świetnie drużynę poukładał trener Łukasz Nadolny, a za gole odpowiadał przede wszystkim Patrycjusz Malanowski.

Jeden z najważniejszych meczów jednak jeszcze przed Concordią Elbląg. Dzisiaj w Nowym Mieście Lubawskim, odbędzie się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym to elblążanie, zmierzą się, z trzecioligowym Zniczem Biała Piska.

Trudno wskazać faworyta tego spotkania. Znicz zajmuje obecnie 9 miejsce w trzecioligowej tabeli, co jak na beniaminka jest bardzo dobrym wynikiem. Warto jednak powiedzieć, że Concordia wyeliminowała już w tych rozgrywkach, dwie trzecioligowe drużyny; Sokół Ostróda i Mazur Ełk.

BRAK KOMENTARZY