Chciała zainwestować w paliwa – straciła 49 tysięcy złotych

0
407

Oszuści wykorzystują wiele metod, aby osiągnąć swój cel i zdobyć pieniądze. Jeśli trafią na podatny grunt potrafią ukraść wszystkie zgromadzone na koncie bankowym środki. Często zaczyna się od dużych oczekiwań i nadziei na szybki zysk ze strony ofiary oszusta.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Kwota straconych przez 70-latkę z Bartoszyc pieniędzy wyniosła aż 49 tysięcy złotych. Oszust wykorzystał popularną metodę „na zdalny pulpit”.

Wszystko rozpoczęło się od reklamy, którą zainteresowała się 70-latka. Dotyczyła inwestowania pieniędzy z zakupu paliw. Kobieta zgłosiła chęć inwestycji klikając w reklamę i wysyłając swój numer telefonu. Z kobietą skontaktował się rzekomy specjalista od inwestycji, poprosił o przelanie niespełna 900 złotych na rozpoczęcie inwestowania. Następnie poproszono ją o zainstalowanie w komputerze programu usprawniającego inwestowanie. Kobieta z pomocą oszusta zainstalowała program do zdanego dostępu do jej komputera. Później już było tylko gorzej. Kobieta podała wszystkie swoje dane, w tym numer karty płatniczej, a nawet jej PIN, wysłała też oszustom zdjęcie dowodu osobistego.

W pewnym momencie mieszkanka Bartoszyc zaczęła podejrzewać, że jest oszukiwana. Chciała zalogować się do bankowości internetowej, ale już nie mogła. Oszust przejął kontrolę nad jej kontem. Kobieta straciła 49 tysięcy złotych.

BRAK KOMENTARZY