Centrum Polsko-Francuskie inauguruje rok kulturalny

0
1993

Spotkania, które odbędą się 23 września oraz 2 października 2015 roku, organizowane są przez Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie i zainaugurują rok kulturalny w olsztyńskiej placówce. 

W środę (23 września) zaplanowano wystawę fotografii Ewy Kozlowskiej „Droga do Haparandy. Skandynawia w fotografii”. Autorka mieszka na co dzień w Olecku i publikuje m.in. w olsztyńskiej „Borussii”. Jej prace pokazywane były w całej Polsce oraz za granicą. Początek wernisażu o godz. 18.

2 października odbędzie się koncert piosenki francuskiej „Francuska Chanson Française” w wykonaniu Justyny Bacz z zespołem. Justyna Bacz to piosenkarka, autorka tekstów piosenek, tłumaczka, laureatka wielu nagród na festiwalach piosenki, m.in. I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie (1990), II nagroda na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, nagroda publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (2013). Występuje z recitalami w Polsce, Francji, w Europie. Początek piątkowego koncertu w piątek o godz. 18 w Kamienicy Naujacka MOK w Olsztynie (ul. Dąbrowszczaków 3).

BRAK KOMENTARZY