Centrum Medialne ArchWarmiaMedia

0
136

W Kurii Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie odbyło się otwarcie Centrum Medialnego ArchWarmiaMedia im. ks. prof. Ryszarda Sztychmilera.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele mediów lokalnych i władz samorządowych. Przybyłych gości przywitał ks. dr Marcin Sawicki, rzecznik warmińskiej kurii i pomysłodawca utworzenia katolickiego centrum medialnego.

– Często dziennikarze oczekują od instytucji konkretnych informacji, by były one profesjonalne i rzetelne. Potrzebne są do tego kompetentne osoby, narzędzie i miejsce. Dlatego takie centrum medialne archidiecezji warmińskiej powstało w kurii, aby służyło diecezji i jej wiernym. Zadaniem centrum będzie wspieranie warmińskiego Kościoła w dziele ewangelizacji w środkach masowego przekazu, organizowanie i koordynowanie działań medialnych, współpraca z lokalnymi mediami i dziennikarzami, przygotowanie i archiwizowanie materiałów prasowych na temat archidiecezji, jak również promowanie wartości chrześcijańskich i rodziny – mówi ks. Sawicki.

Ksiądz Marcin Sawicki podkreślał, że pomysł utworzenia takiego miejsca dojrzewał w nim przez wiele lat. – Zastanawiałem się, gdzie i jak je zrobić, skąd wziąć pieniądze – wspominał kapłan.

17 maja 2021 r. ruszyły prace remontowe pomieszczeń kurii. Pojawiły się problemy z finansowaniem inwestycji. – Znalazł się człowiek, ks. prof. Ryszard Sztychmiler, którego imienia jest centrum, a dzięki jego wsparciu mogliśmy sfinalizować prace – podkreślał ks. Sawicki.

Zadowolenia z powołania centrum medialnego nie ukrywał abp Józef Górzyński. – Nie musimy przekonywać się do tego, jak ważny jest przekaz informacji, jak wiele od tego zależy. Pojawiają się nowe wyzwania i mam nadzieję, że to centrum podoła zadaniom. Do tego potrzebny jest profesjonalizm. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wsparli finansowo, motywacyjnie i modlitwą powstanie naszego centrum – mówił metropolita warmiński.

BRAK KOMENTARZY