Burmistrz Biskupca z prokuratorskimi zarzutami

0
1026

Burmistrz Biskupca Kamil K. oraz Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu Marek Ś.  otrzymali zarzuty prokuratorskie. Sprawa dotyczy sprzedaży nieruchomości na rzecz fabryki Egger.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny – Prokurator Okręgowy w Olsztynie, w dniu 10.02.2020 r ogłosił zarzut Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Biskupcu, iż w okresie od kwietnia 2015r. do kwietnia 2017r. będąc zobowiązanym do zajmowania się sprawami majątkowymi tego przedsiębiorstwa, w wyniku zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości wniesionych aportem przez Gminę Biskupiec za cenę ok. 3 mln. zł, nie dopełnił obowiązku ponownego oszacowania ich wartości po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co spowodowało podniesienie wartości nieruchomości do kwoty 8,9 mln. zł., czym wyrządził szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie 5,9 mln. zł. w mieniu Przedsiębiorstwa.

W dniu 12.02.2020 r. podobny zarzut prokurator ogłosił Burmistrzowi Biskupca Kamilowi K. Podejrzani nie przyznali się do dokonania zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY