Budują rondo pod Dywitami. Ogromne korki

0
1278

Pod Dywitami zmieniono organizację ruchu w związku z trwającą budowa ronda. Natychmiast zaczęły tworzyć się korki w obu kierunkach. 

W związku z pracami został zamknięty został wjazd z DK51 na drogę powiatową w kierunku Kieźlin. Dojazd do Kieźlin i cmentarza komunalnego jest możliwy tylko od miejscowości Wadąg. Z kolei miejsce połączenia DK51 z drogą do os. Sterowców zostanie na czas robót przeniesione poza obręb budowy, bliżej Dywit. Szacowany czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu to 3-4 miesiące. Na odcinku, gdzie będą toczyły się prace budowlane, ograniczono prędkość do 40 km/godz. oraz wprowadzono zakaz wyprzedzania.

Największa zmiana dotyczy wprowadzenia ruchu wahadłowego. W ciągu dnia ruchem kierują sygnaliści, wieczorem i nocą sygnalizacja świetlna. Taka organizacja zaczęła działać od 21 kwietnia od godzin przedpołudniowych. Mimo, że daleko było do szczytu komunikacyjnego, to natychmiast zaczęły tworzyć się korki. Uruchomienie przez firmę Strabag i GDDKiA w Olsztynie ruchu wahadłowego na DK51 w Dywitach w rejonie budowanego ronda niestety momentalnie spowodowało przewidywane korki i utrudnienia w ruchu! – przyznają władze gminy Dywity. – Choć sygnaliści starają się jak mogą, żeby z wyczuciem puszczać ruch w obu kierunkach, to po godz. 10:00 korki od Osiedla Sterowców sięgały GOK Dywity i UG Dywity, a z drugiej strony auta stały już mniej więcej w połowie odcinka leśnego z Olsztyna do Dywit. Co będzie się tu działo w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego?! Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez okres 3-4 miesięcy.

BRAK KOMENTARZY