Budowlana i Cementowa cały czas przejezdne

0
364

Pod koniec poprzedniego tygodnia zmieniona została organizacja ruchu na ul. Towarowej. Kierowcy jednak ciągle mogą korzystać z ulic łączących ja z ul. Lubelską.

Wjazd i wyjazd z Olsztyna w kierunku Mazur został w całości przekierowany na nowy odcinek ul. Towarowej. Po jednym pasie w obu kierunkach poprowadzono ruch między ul. Budowlaną a węzłem wschód na budowanej obwodnicy stolicy Warmii i Mazur. Poza tym podróżujący Towarową mają pierwszeństwo od marketu OBI do węzła.

Wprowadzone zmiany spowodowały, że kierowcy niemal całkowicie przestali korzystać z ul. Lubelskiej. Ten trak jest jednak cały czas dostępny dla kierujących. Zamknięty został tylko wyjazd z miasta przy jego granicy.

Zachęcamy do korzystania z ul. Lubelskiej – mówi kierownik jednostki realizującej projekt, Jarosław Krzemieniewski. – Cały czas można nią przejechać choćby w okolice dworca i dalej. Nie trzeba jechać Towarową do Dworcowej. Towarowa z Lubelską łączą się przejezdnymi ulicami Cementową i Budowlaną.

Wśród najważniejszych, realizowanych teraz zadań są budowy konstrukcji jezdni na odcinku od Stalowej do Składowej, drugiego wiaduktu (między OBI a Sprzętową), prawej jezdni ul. Towarowej w pobliżu WORD-u oraz chodników i ścieżek rowerowych. Inwestycja – podobnie, jak obwodnica Olsztyna – ma zostać zrealizowana do grudnia.

Zbliża się natomiast kolejna zmiana organizacji ruchu, tym razem pobliżu marketu OBI i zajezdni MPK. Zamknięte zostanie skrzyżowanie Towarowej ze Stalową (dojazd do ul. Stalowej możliwy będzie od Lubelskiej lub ulicami Składową i Żelazną).

Ruch pokierowany zostanie nową jezdnią od OBI w kierunku ul. Sprzętowej – informuje Jarosław Krzemieniewski. – Jest to związane z pracami, które będą prowadzone na prawej jezdni Towarowej w kierunku miasta od wiaduktu do ul. Składowej. Dojazd do posesji i firm znajdujących się przy ul. Towarowej przy starej jezdni, czyli Towarowa 1, 13A, 15, 15A będzie możliwy tymczasowym objazdem od ul. Stalowej.

Planowana zmiana organizacji ruchu – 6 października.

BRAK KOMENTARZY