Budowa nowej siedziby straży pożarnej

0
152

W Olsztynie odbyła się  oficjalna ceremonia wbicia łopaty pod budowę Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP nr 3 w Olsztynie.  

Zadanie realizowane jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 11 440 000 zł. Inwestycja obejmie: budynek 2-kondygnacyjny w części socjalno–biurowej oraz 1-kondygnacyjny w części garażowej. Garaż z 5 stanowiskami garażowymi plus dodatkowe stanowiska: warsztatu i myjni, częścią magazynową. Na potrzeby grupy wysokościowej na terenie jednostki zostanie wykonane stanowisko do ćwiczeń grupy.

Lokalizacja miejsca nowej siedziby straży pożarnej nie jest przypadkowa. Analizy prowadzone przez wydział operacyjno-szkoleniowy Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie pokazują, że w obrębie osiedli Jaroty, Pieczewo, Nagórki zamieszkuje ok. 60 tys. z mieszkańców i jest to najbardziej urbanistycznie rozwijająca się część miasta. Dodatkowo umiejscowienie jednostki sprawi, że nasze zastępy w krótszym czasie będą mogły dotrzeć na obwodnicę Olsztyna i udzielić pomocy potencjalnym uczestnikom wypadków drogowych.

Nowa siedziba poprawi także bezpieczeństwo na terenie gmin Olsztynek, Purda i Stawiguda.

BRAK KOMENTARZY