Brał na znajomych pożyczki

0
210

Suscy policjanci zostali poinformowani o oszustwie. Okazało się, że sprawca wykorzystując dane osobowe znajomych osób.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – takie zarzuty usłyszał 33 – latek.

Mężczyzna na podstawie danych osobowych znajomych brał pożyczki gotówkowe, a wszystko to wyszło na jaw, kiedy zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty. Suscy policjanci zostali poinformowani o oszustwie.

Okazało się, że sprawca wykorzystując dane osobowe znajomych osób, składał za pomocą witryn internetowych wnioski o pożyczkę gotówkową wprowadzając w błąd co do tożsamości faktycznej osoby składającej wniosek, a także co do zamiaru wywiązania się z zawieranej umowy w zakresie jej spłaty.

Jak ustalili policjanci suma wszystkich pożyczek to ponad 25000 złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, przesłuchali wielu świadków, a także zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu suscy policjanci ustalili sprawcę. Następnie przedstawili 33-latkowi 20 zarzutów oszustwa, a postępowanie zakończyli aktem oskarżenia.

BRAK KOMENTARZY