Blisko 37 mln zł z UE dla 39 startupów ze wschodniej Polski

0
610
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W 7. rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” młode firmy technologiczne złożyły wnioski na ponad 101,5 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała z tej puli najlepsze, gotowe do wprowadzenia swojego produktu na rynek.

– Młodzi przedsiębiorcy, którzy startowali z biznesem pod opieką Platform startowych działających w Polsce Wschodniej, mogą otrzymać nawet 1 mln zł, by zaistnieć ze swoim produktem na rynku. W rozstrzygniętej właśnie 7. rundzie konkursu o pieniądze na rozwój starało się ponad 100 startupów. Spośród nich rekomendowaliśmy do wsparcia 39 najlepszych na kwotę blisko 37 mln zł To runda rekordowa pod względem liczby zgłoszeń. Najwięcej dotychczas zgłoszeń – od 60 firm – otrzymaliśmy w 6. rundzie – mówi Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów PARP.
Młode firmy zarejestrowane w jednym z województw makroregionu Polski Wschodniej, czyli: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego muszą dysponować wkładem własnym nie mniejszym, niż 15 proc. wydatków kwalifikowanych projektu. Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego lub na wynagrodzenia personelu. Dofinansowanie może być wykorzystane także na pokrycie kosztów zakupu środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją.

Lista projektów rekomendowanych do dofinansowania: https://www.parp.gov.pl/storage/grants/documents/55/Lista-projektw-wybranych-do-dofinansowania-VII-runda_20210305.pdf

BRAK KOMENTARZY