Białystok: które gryzonie zwalcza deratyzacja? Odpowiadamy

0
632

Dzikie gryzonie nie kojarzą nam się z niczym przyjemnym, a już szczególnie wtedy, gdy odkryjemy, że zagnieździły się w naszym domu. Czasami okazuje się, że problem jest tak wielki, że wymaga profesjonalnej deratyzacji. Na czym polega, ile kosztuje i gdzie szukać usług deratyzacyjnych w Białymstoku? Czytaj dalej!

Deratyzacja – co to znaczy i jakich gryzoni dotyczy?

Deratyzacja to proces, który ma na celu zwalczanie dzikich gryzoni. Może przyjąć formę eliminacyjną – polegającą na wytruwaniu kolonii – lub odławiającą. Oznacza to, że są one łapane za pomocą profesjonalnego sprzętu, a następnie wypuszczane z dala od miejsca schwytania. Gryzonie wyciągnięte z domu po deratyzacji często wypuszczane są na wolność. Jakie gryzonie zwalcza deratyzacja? Przede wszystkim szczury. Są one gatunkiem gryzoni, który najczęściej występuje w naszych domach. Myszy również wchodzą w zakres deratyzacji, choć ze względu na mniejsze rozmiary są mniej niebezpieczne.

Deratyzacja szczurów – w jaki sposób jest przeprowadzana?

Trucie szczurów to najczęściej spotykana forma deratyzacji. Metoda ta służy do zabijania dzikich gryzoni. Wybór metody eksterminacji jest uzależniony od wielu czynników. Do takich czynników należy liczba szczurów oraz ich umiejscowienie w domu.

Tępienie szczurów przeprowadzane jest w kilku etapach.

  • Przygotowanie – przed deratyzacją konieczne jest przygotowanie miejsca do odłowu. Oznacza to usunięcie wszystkiego, co jest jadalne dla gryzoni, czyli pożywienia, wody, a także produktów odpadowych.
  • Rozmieszczenie pułapek – kolejnym krokiem jest umieszczenie pułapek w miejscach, do których gryzonie mogą się udać. Na przykład szczury wolą przebywać w miejscach, gdzie jest dużo jedzenia i wody.
  • Sprzątanie po deratyzacji – Po zabiegu konieczne jest oczyszczenie miejsca, w którym zabito szczury oraz usunięcia martwych gryzoni. Zwykle robi się to przy użyciu specjalnych środków chemicznych i maszyn.

Jeśli szukasz profesjonalistów, którzy wyeliminują szkodniki z Twojego domu, możesz skorzystać z usług deratyzacji w Białymstoku oferowanych przez Stander.

Ile kosztuje deratyzacja szczurów?

Koszt deratyzacji szczurów jest trudny do przewidzenia, ponieważ jest uzależniony od cennika danej firmy. Ponadto cena zależy również od zastosowanej metody, rozmiarów kolonii oraz wielkości i lokalizacji domu. Ogólnie rzecz biorąc, można przypuszczać, że koszt deratyzacji będzie wahał się od 100 do 2000 zł za dom jednorodzinny.

Walka ze szkodnikami to problem, na którym nie należy oszczędzać, ponieważ ma to wpływ na zdrowie nasze i naszych bliskich.

Podsumowanie

Jednymi z wrogów zdrowia człowieka są gryzonie – myszy i szczury. Zanieczyszczają one żywność i przenoszą różne choroby. Aby uchronić mieszkańców domu przed takimi zagrożeniami, konieczne jest przeprowadzenie deratyzacji. Jest to czynność mająca na celu wyłapanie i uśmiercenie gryzoni. Usługę deratyzacji należy wykonywać przynajmniej raz w roku, aby wyeliminować gryzonie i zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób przez nie wywołanych. Koszt deratyzacji jest różny w zależności od wielkości domu i metody wykonania usługi.

BRAK KOMENTARZY