Beatyfikacja bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

0
120

W kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie wierni mogli obejrzeć na telebimie transmisję Mszy św. beatyfikacyjnej bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

W archidiecezji warmińskiej będą dwa miejsca z relikwiami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Będą to również sanktuaria poświęcone nowemu błogosławionemu. Jedno to Stoczek Klasztorny, drugie – kościół bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie. Właśnie dlatego w świątyni w Olsztynie po Mszy św. parafialnej liczni wierni pozostali w kościele, by duchowo łączyć się ze Świątynią Opatrzności Bożej i wspólnie uczestniczyć w długo oczekiwanej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia oraz założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

– Wzruszające chwile, szczególnie moment wniesienia relikwii, które niosły osoby uzdrowione za przyczyną nowych błogosławionych. Widzi się, jak oni wstawiają się za nami. To realna pomoc. Jestem szczęśliwa, że w naszej parafii będzie sanktuarium bł. kard. Wyszyńskiego. Pozostawił po sobie wiele ważnych myśli i mam nadzieję, że jego nauka będzie promieniować na całe miasto – mówi pani Janina.

– Dobrze, że mogliśmy w ten sposób uczestniczyć w beatyfikacji. Czułem ciarki, kiedy odsłaniano obrazy po odczytaniu pisma papieża Franciszka. Tak jakby otwierało się niebo, a oni na nas patrzyli, zapraszali, byśmy za ich wstawiennictwem wypraszali dla siebie łaski – wyznaje pan Karol.

28 września odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do kościoła bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie.

ŹRÓDŁO: Archidiecezja Warmińska

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ