Bardzo trudny mecz przed Indykpolem AZS Olsztyn

0
556

Po krótkiej przerwie, Zielona Armia wraca do gry. W sobotę akademicy z Kortowa zmierzą się na wyjeździe z liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek spotkania w Hali Azoty o godzinie 17:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po krótkiej przerwie, wracają na ligowe parkiety. Przypomnijmy, że w miniony weekend siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur mieli zmierzyć się w Hali Urania z MKS Będzin. Spotkanie ostatecznie zostało odwołane z powodu pojawienia się koronawirusa w zespole z Będzina. Tak więc ostatnie, ligowe spotkanie akademicy z Kortowa rozegrali 29 września. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, bez straty seta pokonali Cuprum Lubin.

Pierwszym spotkaniem po krótkiej przerwie, będzie dla olsztynian wyjazdowa potyczka z liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godz. 17:30). Drużyna prowadzona przez Nikola Gribicia, nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania w tym sezonie. Kędzierzynianie stracili tylko 2 sety – z PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem (oba spotkania po 3:1). W minionej kolejce, siatkarze Grupy Azoty ZAKSA pokonali na wyjeździe Trefla Gdańsk 3:0.

W historii spotkań pomiędzy obiema ekipami, lepszym bilansem mogą pochwalić się gospodarze sobotniej spotkania – 37:20. W myśl zasady „bij Mistrza”, akademicy z Kortowa będą chcieli przerwać serię zwycięstw drużyny ZAKSY. Kto okaże się lepszy? Początek spotkania o godz. 17:30.