AZS Olsztyn Lakers zagra w playoff!

0
3772

AZS Olsztyn Lakers zagra w fazie playoff! Jeziorowcy wygrali dzisiejszy mecz z drużyną Angels Toruń 35:0 na stadionie AZS. Był to najważniejszy mecz w historii olsztyńskiego klubu.

Klub po raz pierwszy znalazł się na szczycie tabel i dzięki dzisiejszemu zwycięstwu powalczy o mistrzostwo II ligi w playoff. Jak przyznał trener AZS Olsztyn Lakers Rafał Zapadka, nastawienie przed meczem było bojowe. – Myślę, że przećwiczyliśmy wszystko i jestem pewien, że jeśli zagramy konsekwentnie i zagramy to, co potrafimy i to, co ćwiczyliśmy, to zwycięstwo będzie po naszej stronie. Klub zagrał bardzo konsekwentnie i zdeklasował przeciwników z Torunia, co przełożyło się na wynik. Jednak drużyna Angels Toruń, to nie był łatwy przeciwnik, dodał trener Rafał Zapadka. – To zespół, który jeszcze rok temu grał w pierwszej lidze. W tym sezonie raz ich pokonaliśmy w Toruniu, natomiast nie chcemy lekceważyć, chcemy zagrać twardo i konsekwentnie.

Punkty zdobyli: przyłożenie #18 Kamil Polski po 19-jardowym biegu, podwyższył za 1 punkt #10 Piotr Gołacki. Następnie w drugiej kwarcie #18 Kamil Polski po 4-jardowym biegu zdobył kolejne 6 punktów, podwyższył za 1 punkt #10 Piotr Gołacki. Po pierwszej połowie widniał wynik 14:0. Trzecia kwarta to przyłożenie #21 Arkadiusza Kowalewskiego po 2-jardowym biegu plus 1 punkt #10 Piotr Gołacki i bliźniacza sytuacja #21 Arkadiusza Kowalewskiego po 3-jardowym biegu – 6 punktów i 1 punkt # 10 Piotr Gołacki podwyższenie. Po trzeciej kwarcie było już 28:0. Czwarta kwarta to przepiękne przyłożenie zawodnika #15 Jamar Dials 70 jardowym biegiem zdobył kolejne 6 punktów, a za 1 punkt podwyższył wkopując piłkę między słupki #10 Piotr Gołacki. Mecz zakończył się wynikiem 35:0.

2 października AZS Olsztyn Lakers zmierzy się w ćwierćfinale z Silvers Olkusz, podczas meczu wyjazdowego.