Awaria wstrzymała w nocy podróż uchodźców

0
739
Policja

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie w nocy usłyszeli wystrzał opon, dochodzący z pobliskiego ronda. Autem podróżowały cztery osoby i pies.

Funkcjonariusze usłyszeli wystrzał opony dochodzący z ronda w pobliżu komisariatu. Poszli sprawdzić co się stało. Zauważyli samochód osobowy, który zjeżdżał na pobocze. Podróżowały nim cztery osoby, w tym 90-letnia kobieta i pies. Okazało się, że w wyniku najechania na krawężnik uszkodzeniu uległy dwie opony z felgami. Z uwagi na późną porę nie było możliwości naprawienia ich. W tej sytuacji policjanci zaczęli szukać miejsc noclegowych dla czterech osób. Nie było to łatwe zadanie, ale się udało. Właściciel jednego z hoteli, pomimo, że miał zajęte wszystkie miejsca, wygospodarował jeden bezpłatny pokój dla niespodziewanych gości. Funkcjonariusze zawieźli uchodźców do miejsca noclegowego, a ich samochód odholowali na parking hotelowy. W ten sposób mieszkańcy Ukrainy spokojnie i bezpiecznie spędzili noc.

Następnego dnia z rana policjanci pojechali do tego hotelu, by sprawdzić czy wszystko w porządku z uchodźcami. Mieli oni zapewnione wszystko, czego było im potrzeba. Okazało się jednak, że nie mają wiele środków finansowych na dalszą podróż. Właściciel hotelu zorganizował dobrowolną zbiórkę pieniędzy wśród pracowników i gości hotelowych. Zebrana kwota przekazana została uchodźcom, którzy nie kryli łez za okazaną im bezinteresowną pomoc.

BRAK KOMENTARZY