Atakował i kradł – 24-latek z trzema zarzutami rozbojów

0
367

24-latek wspólnie z 15-latkiem dostali się do mieszkania starszego mężczyzny. Przydusili go i splądrowali mieszkanie w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Już następnego dnia napastnicy byli zatrzymani. 

W środę (03.08.2022 r.) wcześnie rano w małej miejscowości w powiecie ełckim doszło do rozboju. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwaj mężczyźni dostali się do mieszkania 81-latka. Wiedzieli, że senior mieszka sam. Przydusili go, doprowadzając do nieprzytomności i przeszukali jego dom w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Ukradli z portfela 400 złotych oraz telefon. Już następnego dnia policjanci wytypowali i zatrzymali dwie osoby w związku z tym zdarzeniem: 15 i 24-latka.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że to znajomi, którzy wspólnie postanowili okraść seniora i użyli do tego przemocy.
Praca policjantów przyczyniła się do ustalenia, że ten właśnie mężczyzna już wcześniej dokonywał rozbojów. W związku z tym prokurator przedstawił mu także zarzut rozboju na stacji paliw w 2018 roku. Wówczas zamaskowany 24-latek zabrał z kasy pieniądze, grożąc sprzedawczyni pałką teleskopową.
Policjanci ustalili także, że 24-latek w 2019 roku w sklepie spożywczym w gminie Ełk wykorzystał okazję, że w lokalu nie było innych klientów. Wówczas prysnął sprzedawczyni w twarz gazem łzawiącym i zabrał z kasy utarg.
Sąd tymczasowo go aresztował. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY