Areszt za szczególne udręczenie porwanego

0
533

Sąd Rejonowy w Mrągowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności, groźby i stosowanie przemocy wobec jednego z mieszkańców Mrągowa. W ten sposób chcieli odzyskać dług.
To pokłosie głośnej sprawy, w której dwóch mężczyzn porwało 40-letniego mieszkańca Mrągowa. Teraz sprawcy – Leszek S. i Patryk G., zostali oskarżeni o pozbawienie wolności Roberta B. ze szczególnym udręczeniem. – Według ustaleń prokuratora to pozbawienie wolności miało polegać na zamknięciu na klucz drzwi wejściowych do salonu gier i uniemożliwienie pokrzywdzonemu opuszczania lokalu, a także stosowanie wobec niego gróźb i przemocy w celu zmuszenia go do zwrotu 10 tys. zł długu. Do tego zdarzenia miało dojść w okresie od 25 lutego do 28 lutego 2021 r. w Mrągowie – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Sąd Rejonowy w Mrągowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Leszka S. i Patryka G. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. – Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego dalszego toku postępowanie w tej sprawie – zaznacza Dąbrowski-Żegalski. – W ocenie Sądu Rejonowego, obaj podejrzani, którzy nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, pozostając na wolności mogliby podejmować próby nakłaniania innych osób do składania fałszywych zeznań lub w inny bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne.

BRAK KOMENTARZY