Areszt wobec podejrzanego o zabójstwo w Piszu

0
689

Sąd Rejonowy w Piszu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Jarosława K. podejrzanego o dokonanie zabójstwa jednego z mieszkańców Pisza.

Prokuratura Rejonowa w Piszu skierowała do miejscowego Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława K. podejrzanego o zabójstwo Piotra M. Do tego zdarzenia miało dojść w dniu 13 kwietnia 2022 r. w jednym z mieszkań w Piszu. Według ustaleń prokuratora Jarosław K. zadał Piotrowi M. śmiertelny cios nożem w klatkę piersiową.

Sąd Rejonowy Piszu rozpoznał wniosek prokuratora i wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Jarosława K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że zebrany w sprawie materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodobnił, że Jarosław K. popełnił zarzucony mu czyn. W ocenie Sądu, stosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania uzasadnione jest obawą, że pozostając na wolności mógłby on w bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne, w szczególności poprzez ucieczkę i ukrywanie się w związku z grożącą mu surową karą. Zdaniem Sądu, istnieje także obawa, że Jarosław K. mógłby wówczas podejmować próby kontaktowania się ze świadkami w tej sprawie i bezprawnego wpływania na zeznania tych osób.

BRAK KOMENTARZY