Areszt dla 29-latka za znęcanie się nad żoną

0
170
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Policjanci ze Świętajna interweniowali wobec 29-latka, który wszczął awanturę domową, w trakcie której znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. W trakcie interwencji znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. 

W niedzielę (09.06.2024 r.) po godzinie 19:00 policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zostali skierowani przez oficera szczycieńskiej jednostki do jednej z miejscowości na terenie gminy Rozogi, gdzie miała trwać awantura domowa.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali zdenerwowaną 29-letnią kobietę, która opowiedziała im o całym zdarzeniu. Zgłaszająca poinformowała, że jej mąż wszczął awanturę, podczas której wyzywał ją i uderzał w brzuch.

Policjanci podjęli działania wobec agresywnego sprawcy interwencji. Mężczyzna znieważył ich słowami wulgarnymi, a następnie w celu zmuszenia ich do zaprzestania działania, kopnął jednego z funkcjonariuszy w nogę. 29-latek został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. W toku przeprowadzonych czynności mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz znęcania się nad osobą najbliższą.

Sąd Rejonowy w Szczytnie po zapoznaniu się z aktami sprawy, zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Sprawca przestępstwa znieważenia funkcjonariusza podlega karze do 1 roku pozbawienia wolności, natomiast znęcanie się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY