Alkohol w baku Volkswagena

0
551

Przemyt ponad 80 litrów spirytusu o mocy 90 % udaremnili funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej KAS. Nielegalny alkohol mundurowi znaleźli w zbiorniku paliwa osobowego Volkswagena, którym kierował obywatel Litwy.

W połowie stycznia br. do odprawy na przejściu granicznym w Gołdapi zgłosił się Litwin kierujący osobowym Volkswagenem Passat. Pojazd poddano kontroli przy użyciu urządzenia RTG. Obraz jednoznacznie wskazywał na nieprawidłowości w budowie zbiornika z paliwem. W trakcie rewizji okazało się, że w zbiorniku zamiast pompy paliwa znajduje się ciecz zapachem przypominająca alkohol. Po zmierzeniu alkomierzem ustalono, że jest to spirytus o mocy 90% w ilości 80 litrów. W trakcie tych czynności kierowca pojazdu zachowywał się agresywnie, próbował wylać alkohol z pojemników na podłogę, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, w związku z czym został obezwładniony i zakuty w kajdanki.

Wobec sprawcy wszczęto sprawę karną skarbową za przemyt i utrudnianie kontroli celno-skarbowej. Ze względu na przeróbki konstrukcyjne pojazd został zabezpieczony jako dowód w sprawie i przekazany na parking depozytowy oddziału.

BRAK KOMENTARZY