UA-55659717-1
poniedziałek, Lipiec 13, 2020

 

AKTUALNE WYDANIE

czytelnia

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
Sierpień
Sierpień
Sierpień
Sierpień
1
2
 • Kadyny MTB Maraton 2017

  Kadyny MTB Maraton 2017

  10:30 -14:00
  2017-09-02

  maraton

  Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników górskiej jazdy na rowerze po lesie 🙂
  Tak jak co roku planujemy miłą, letnią, piknikową, rodzinną atmosferę z poczęstunkiem oraz zabawami dla najmłodszych a dla starszych emocjonująca rywalizację o atrakcyjne nagrody finansowe.
  02.09.2017 r. Start, Meta – Parkour „Folwark Kadyny”
  Maraton odbędzie się tak jak co roku po trasie szlaku rowerowego MTB w Kadynach.

  Uwaga!!!
  W tym roku zamykamy listę zawodników na numerze 200.

  1. Aby wziąć udział w zawodach należy:
  a. Zapoznać się z Regulaminem zawodów.
  b. Przesłać na adres Organizatora wypełnioną kartę zgłoszeniową opublikowaną na stronie internetowej: http://timepro.pl/form/2017019/ lub dokona osobistego zgłoszenia w Biurze Zawodów,
  c. Wnieść opłatę startową w wysokości 30,00 zł od osoby w dniu zawodów w biurze zawodów lub na konto bankowe nr: BGŻ BNP Paribas:
  69 2030 0045 1110 0000 0090 2030, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Elbląg, ul.
  Marymoncka 5. 82-300 Elbląg z dopiskiem:
  ”Kadyny MTB 2017”
  2. W ramach opłaty startowej zawodnik otrzymuje:
  1). oznakowaną trasę Kadyny MTB Maraton 2017,
  2). system elektronicznego pomiaru czasu z wykorzystaniem chipów,
  3). zabezpieczenie medyczne,
  4). prawo do korzystania z bufetów na trasie (napoje izotoniczne, woda, słodycze itp.)
  5). posiłek regeneracyjny po maratonie,
  6). ubezpieczenie NW
  7). możliwość umycia roweru po zakończeniu zawodów,
  8). medal pamiątkowy dla każdego uczestnika,
  9). nagrody i puchary dla zwycięzców,
  10). posiłek po maratonie.

  3. Tak jak co roku przewidujemy nagrody rzeczowe i finansowe.
  a. Przewidziana jest nagroda dla najszybszego zawodnika w historii zawodów na trasie MTB (od 2014 r.)
  b. Nagrody za pierwsze 3 miejsca w kat OPEN osobno kobiety i mężczyźni:
  i. I miejsce 1000 zł
  ii. II miejsce 600 zł
  iii. II miejsce 400 zł
  c. Przewidujemy także nagrody rzeczowe za najlepsze 3 miejsca w każdej kategorii oraz za najlepszy czas w historii zawodów.

 • Narodowe czytanie 2017

  Narodowe czytanie 2017

  11:00 -14:00
  2017-09-02

  czytanie

  W programie wydarzenia:
  11:00-11:30 Wykład dr hab. Anny Janickiej z Uniwersytetu w Białymstoku
  11:30-12:00 Ełcka młodzież czyta “Wesele”
  12:00-12:30 Prezentacja Teresy Romanowskiej “Wiano Panny Młodej”
  Biesiada weselna
  12:30-15:00 Zaproszeni goście czytają “Wesele

  Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 11 godzin powieść Sienkiewicza czytali znani aktorzy. W całej Polsce i za granicą Quo vadis przeczytano w ponad 2200 miejscach.

  Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku

  (źródło: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2017/)

3
 • Mazury MTB: 8 etap Wyścig szlakiem Starowierców

  Mazury MTB: 8 etap Wyścig szlakiem Starowierców

  11:00 -14:00
  2017-09-03

  Mazury

  Na zakończenie lata zapraszamy Was do Gałkowa. Ta fantastycznie położona wieś na skraju Puszczy Piskiej to wspaniałe miejsce na bazę miasteczka wyścigu. Tak jak w ubiegłym roku, wystartujemy spod Dworu Łowczego Państwa Potockich. Następnie krętymi, leśnymi duktami dojedziemy do rzeki Krutynia i następnie przez dawne kamieniołomy, gdzie masa singli skutecznie utrudni rywalizację, dojedziemy do Klasztoru Starowierców w Wojnowie. Tam trasa zawraca i leśnymi duktami i singlami nad rzeką Krutynia powrócimy do Gałkowa.

  Wyścig odbędzie się na dużej rundzie ok. 30 km i według wybranego przez Was dystansu pokonacię ją 1,2 lub 3 razy.

  Wyścig Mazury MTB Mini Race to będzie już prawdziwe ściganie, MIni Race 4 i 5 pojadą ” w las” i będą mieli wielki FUN z pokonania przygotowanego dla nich odcinka trasy.

  Zapraszamy !!!

 • Przegląd Klaczy Ras Zimnokrwistych

  Przegląd Klaczy Ras Zimnokrwistych

  12:00 -14:00
  2017-09-03

  przegląd

  Wydarzenie organizowane w ramach Regionalnego Konkursu Polskiego Związku Hodowców Koni w Olsztynie

4
 • Sacrum Arena 2017 – Targi Branży Sakralnej

  Sacrum Arena 2017 – Targi Branży Sakralnej

  10:00 -00:00
  2017-09-04-2017-09-05

  Targi Sakralne expo

  Sacrum Arena to wydarzenie przeznaczone dla branży sakralnej, dedykowanej osobom duchownym, teologom i tym wszystkim, którzy współpracują na co dzień ze środowiskiem kościelnym. Pierwsza edycja wydarzenia o tej tematyce cieszyła się zainteresowaniem i pokazała potrzebę organizacji targów sakralnych. Chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom i stworzyć wydarzenie cykliczne, które na stałe wpisze się w kalendarz naszych przedsięwzięć oraz stworzy w naszym regionie stałe miejsce wymiany doświadczeń w kształtowaniu wnętrz sakralnych, ze szczególnym uwzględnieniem zaspokojenia potrzeb ludzkich, odwiedzane przez księży, architektów, historyków sztuki, producentów wyposażenia świątyń, rady parafialne, gospodarzy obiektów sakralnych oraz handlowców.

5
6
7
8
9
10
 • Mark Olbrich Blues Eternity

  Mark Olbrich Blues Eternity

  19:00 -22:00
  2017-09-10

  Mark Olbrich

  Po sukcesie koncertowego krążka grupy Mark Olbrich Blues Eternity pt. “Live at Pamela Blues”, lider zespołu, Mark “Bestia” Olbrich, postanowił dalej podążyć obraną drogą, realizując kolejny album. Tym razem płyta nosząca tytuł ” Toruń Rocks The Blues (HRPP Live Session)” została zrealizowana w amerykańsko-angielsko-polskim składzie.
  Mark Obrich o projekcie:
  Cała nasza grupa to mój Blues Eternity i “Toruń Friends”. Pomysł na skład koncertowy powstał po wielu pobytach w Toruniu, gdzie miałem okazję poznać tutejsze środowisko bluesowe. To tu zrodził się pomysł na naszą płytę. Toruń Friends tworzą: Igor ‘Luku’ Nowicki – bezwzględnie jeden z najlepszych bluesowych klawiszowców w Europie, Przemek Łosoś – lider Open Blues o wspaniałym głosie surowego bluesmana, a do tego dobry harmonijkarz, Grzesiek ‘Mina’ Minicz – perkusista, który przez ostatnie 20 lat gra w wiodącej polskiej formacji Nocna Zmiana Bluesa oraz Asia Czajkowska, której głos przypomina mi Arethę Franklin z lat 80-tych. Mój zespół dodaje do tego składu legendę bluesa – Jimmy’ego Thomasa – który zaczynał z Ike Turner Blues Review w 1957 roku!, Lauriego Garmana – jedynego “białego” nagrywającego z Bobem Marleyem, który występował również z Freddiem Kingiem oraz z The Yardbirds. Nasz gitarzysta, Eddie Angel, do muzyki wszedł wspólnie z niejakim Mr Levine. Obecnie zaliczany jest do pierwszej czwórki gitary bluesowej w Anglii.
  Mark Olbrich o płycie “Toruń Rocks The Blues (HRPP Live Session)”:
  “Czasem trzeba po prostu się zabawić.
  Los sprawił, że graliśmy w Toruniu wiele razy. Trzy razy na festiwalu Harmonica Bridge, w tym jako ‘headline act”, no i w unikalnym Hard Rock Pubie Pamela, gdzie nagraliśmy naszą ostatnią płytę na żywo, która dała nam tytuł Bluesowej Płyty Roku 2014! To wszystko pozwoliło nam poznać miejscowy świat bluesa, którego muzycy – bez dwóch zdań – grają świetnie!

  Więc pomyśleliśmy, że będzie radocha “pomieszać się ” z nimi i ta płytka jest rezultatem takiego kontaktu. Przemek Łosoś jest liderem Open Blues. To poważny gość grający na harmonijce, obdarzony głosem prawdziwego bluesmana. Grześ Minicz – “Mina” – jest perkusistą topowego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, dziecka Króla Polskiego Bluesa – Sławka Wierzcholskiego (do dziś 30 płyt !). Igor “Luku” Nowicki został przez nas skradziony do podstawowego składu kilka lat temu. Niesamowicie, w sposób naturalny i instynktownie czuje, czym jest blues. I nie można zapomnieć o Asi Czajkowskiej-Zoń – z olbrzymim głosem i fantastycznym podejściem do muzyki. Zgodnie z regułą show by nagrany w Hard Rock Pubie Pamela – kreacja Darka Kowalskiego. Bezdyskusyjnie to miejsce o najlepszej energii po tej stronie Atlantyku. Uwierzcie – wiemy na pewno – byliśmy wszędzie!
  Nasz skład wykonał swoje i sądząc po reakcji widowni, chyba się udało! Ale jak zwykle ocena należy do Was…”
  Wydawcą płyty jest HRPP Records (HRPP038)
  Informacje o muzykach biorących udział w trasie koncertowej:
  Mark Olbrich Blues Eternity (UK) feat. Jimmy Thomas (USA)
  Zbigniew Hołdys nazwał Marka Olbricha “jednym z najwspanialszych basistów bluesowych”. – Poprzez gitarę basową przekazuję publiczności mojego bluesa. Tylko o to mi chodzi – wyznał niegdyś w PR Mark Olbrich.
  Mieszkający od ponad 30 lat w Anglii Polak zebrał wokół siebie znakomitych muzyków. W jego zespole, Mark Olbrich Blues Eternity, grają obecnie:
  Jimmy Thomas (voc. – Louisiana, USA) – występował wcześniej z takimi gwiazdami jak Tina Turner, Lou Reed, Gary More i Albert King, współpracował z The Rolling Stones i Johnem
  Lennonem. Był producentem zespołu Procol Harum w ich wczesnym okresie.
  Laurie Garman – wiodący harmonijkarz Wielkiej Brytanii (rozpoczął karierę z FREDDIE KING w USA w 1965 roku! Grał z Bobem Marley’em, Gerry’m Rafferty, The Yardbirds…)
  Eddie Angel – gitarzysta uważany za jednego z czterech czołowych brytyjskich bluesowych wirtuozów tego instrumentu, grywał m.in. w zespole Ike’a Turner’a
  Toruń Friends:
  Grzegorz Minicz – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnnia im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. W roku 2005 został uznany przez czytelników kwartalnika “Twój Blues” za najlepszego perkusistę bluesowego w Polsce. Nagrodzony również w 2007 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kazimierza Michała Ujazdowskiego, za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury.Perkusista zespołów Nocna Zmiana Bluesa oraz Open Blues
  Igor Nowicki – pianista, aranżer, nauczyciel, absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Porusza się w wielu nurtach szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.
  Ma na koncie udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych.
  Podejmował współpracował z takimi artystami jak: Irena Jarocka, Sławek Uniatowski, Sławek Wierzcholski.
  Obecnie współpracuje m.in. z formacją R. R. Swing Orchestra, toruńskim zespołem “Strusie4” oraz Teatrem im. Wilama Horzycy.
  Przemek Łosoś – doświadczony muzyk oraz nauczyciel muzyki. Absolwent Akademii Bydgoskiej na kierunku – edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Policealnego Zawodowego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu.
  Jako muzyk wokalista i instrumentalista od 1994 roku współpracował z następującymi zespołami i artystami: Nadmiar, Tomek Kamiński, Viola Brzezińska i New Day, Tortilla, Burn oraz Zwierze, a obecnie śpiewa w zespole Open Blues. Regularnie nagrywa i koncertuje. Zagrał ponad 900 koncertów w kraju i za granicą oraz nagrał 9 płyt.
  Jako nauczyciel muzyki od 10 lat pracuje w toruńskich szkołach podstawowych i gimnazjach. Oprócz zwykłych lekcji muzyki prowadzi zajęcia chóralne oraz piosenkarskie. Jego podopieczni ponad czterdziestokrotnie zostawali laureatami miejskich i wojewódzkich konkursów piosenki.
  Joanna Czajkowska-Zoń – to wokalistka z wieloletnim doświadczeniem w śpiewie chóralnym i solowym. Wykonuje zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową. Jest laureatką I miejsca 40. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, gdzie laury zdobywały takie gwiazdy, jak Lora Szafran, Anna Serafińska, Ewa Uryga, Janusz Szrom czy Dorota Miśkiewicz.
  Z muzyką ma do czynienia od najmłodszych lat: jako sześciolatka rozpoczęła naukę gry na fortepianie w klasie prof. Klary Weiner. Z czasem pojawiło się zainteresowanie śpiewem, które rozwijała dzięki przynależności do chórów i zespołów, a później także dzięki uczestnictwu w warsztatach wokalnych, gdzie szkoliła się pod okiem specjalistów od śpiewu i piosenki, m.in.: Mirabai Daniels, Petera Francisa, Andrzeja Głowackiego, Katarzyny Idzikowskiej (CVT), Sibel Köse, Soni Lachowolskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Kevina Mahogany’ego, Hannibala Meansa, Piotra Nazaruka, Erwina Regosza, Sofii Ribeiro, Juniora Robinsona, Jerzego Satanowskiego, Anny Serafińskiej, Bogusława Sobczuka, Janusza Szroma, Krzysztofa Szydzisza, Elżbiety Zapendowskiej i innych.

  Jeżeli chodzi o samą emisję głosu, Joanna wiele zawdzięcza Arielowi Radomińskiemu (pod którego batutą śpiewała w chórze żeńskim Argentum i zespole Los CoPiernicos, a z którym potem współtworzyła zespół Whiff) oraz Kindze Litowskiej – dyrygentce chóru Astrolabium, w którym śpiewa nieprzerwanie od prawie trzynastu lat i z którym zdobyła szereg nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, a także nagrała płytę Astrolabium sings Bembinow nominowaną do Fryderyka 2013. Sukcesy odnosi również solowo, np. na Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich “Pejzaż bez Ciebie” (finał w TVP Bydgoszcz, 2011), na II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej “Shalom” 2012 w Kaliszu (Grand Prix), na VII Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Jeremiego Przybory (I wyróżnienie), na wspomnianych 40. MSWJ w Zamościu i innych.

  Wokalistka regularnie występuje ze swoimi projektami. Jest współzałożycielką grupy HaShir wykonującej muzykę chasydzką oraz solistką i instruktorem wokalnym neogospelowego OFDD. Pod pseudonimem Ginger improwizuje do muzyki granej przez DJ-ów. Gościnnie pojawia się na płytach i koncertach innych artystów (m.in. Atrakcyjny Kazimierz, Half Light, Yugopolis 2).

  Bilety 30zł przedsprzedaż 40 zł w dniu koncertu. Sowa 17-21 i RockFan10-18
  Rezerwacje 502656902

11
 • Over the Under -100% TOUR- 100 koncertów w 100 dni

  Over the Under -100% TOUR- 100 koncertów w 100 dni

  19:00 -22:00
  2017-09-11

  koncert fabryka

  Over The Under – Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta – budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. 100 koncertów w 100 dni…

  Over The Under – licznie koncertujący zespół blues metalowy z Bydgoszczy (tylko w tym roku ponad 40 koncertów) od 1 września rusza w trasę „100%tour” – czyli 100 koncertów w 100 dni! Tą trasą starać się będzie pobić światowy rekord Guinnessa. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta – budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. 100 koncertów dzień po dniu…Ideą trasy “100% Tour” jest udowodnienie że zespół rock’n’rollowy, za pomocą prastarej już metody “Do It Yourself”, jest wstanie dokonać rzeczy pozornie zarezerwowanych dla grup menadżerskich, wytwórni czy osób związanych z branżą od wielu lat.Poza tym chodzi o to, aby zaszczepić miłość do szczerej rockowej muzyki ludziom w Polsce poprzez granie wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe i wciąganie do tej akcji lokalnych zespołów. W skrócie: współpraca z OTU to przywracanie rock’n’rolla na ulice i do klubów tam, gdzie jego miejsce. Trasa 100 % tour została objęta honorowym patronatem prezydenta Bydgoszczy.

  Explozer
  Kierujemy się tylko jedną zasadą – robimy to co lubimy i dajemy z siebie wszystko, eksplodujemy na scenie czy dla 5ciu czy dla 500 osób – nas trzech z wypracowanym bagażem doświadczeń muzycznych, szukających nowych form dźwiękowych i nie szablonowych układów rytmicznych – to jest Explozer dziś i zawsze.
  Reszta to tylko chronologia zdarzeń…
  Więcej info na:
  http://band.pl/explozer
  https://www.facebook.com/explozer.gdansk/ https://www.youtube.com/channel/UCYRJCffjobGk1HnAeywDnvQ

12
 • Retrospekcja WAMA Film Festival w Kinie Światowid

  Retrospekcja WAMA Film Festival w Kinie Światowid

  18:00 -00:00
  2017-09-12-2017-09-13

  Światowid

  12 i 13 września Kino Światowid zaprasza na kolejne spotkanie z filmami wyróżnionymi podczas WAMA Film Festival.

  WAMA Film Festival to jeden z najciekawszych festiwali filmowych w rejonie Warmii i Mazur. Jego tematem przewodnim jest wielokulturowość, eksponowana w tematyce wydarzeń festiwalowych oraz profilu prezentowanych filmów. WAMA Film Festival wydarzenia odbywające się w Olsztynie i innych miejscowościach położonych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w tym w Elblagu w Kinie Światowid.

  RETROSPEKCJE to cykl pokazów złożonych zarówno z filmów prezentowanych podczas Konkursu Głównego jak i Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach ostatniej edycji WAMA Film Festival.

  Program Retrospekcji:

  12.09 godz. 18:00 Filmy krótkometrażowe “Niestrudzeni wędrowcy”, “Lokatorki”, “Rower”, 83 min

  13.09 godz. 18:00 “Ja, Daniel Blake”, Francja, Wielka Brytania 2016, 100 min

  http://bit.ly/WAMA_elblag

  Wstęp na projekcje – bezpłatny.

13
 • Kredyt

  Kredyt

  19:15 -21:00
  2017-09-13

  Kredyt

  Jordi Galcerán KREDYT

  przekład: Rubi Birden
  reżyseria: Maciej Kowalewski
  scenografia: Katarzyna Kiersznowska
  muzyka: Bartosz Dziedzic
  kostiumy: Pola Gomółka
  koprodukcja spektaklu: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie i Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

  Historia nader współczesna: Adam przychodzi do Dyrektora banku
  z prośbą o kredyt. Jednak jego otrzymanie graniczy niemal z cudem – zwłaszcza, gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Dyrektor banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie kredytobiorcę w przyszłości stoczy walkę między rozsądkiem, a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko może się zdarzyć!

  Kredyt to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny.

  Źródło: materiały promocyjne Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

14
 • Wicked Heads/Olsztyn/Sowa

  Wicked Heads/Olsztyn/Sowa

  20:00 -22:00
  2017-09-14

  post card

  Zapraszamy do Galeria Sowa w Olsztynie na koncert promujący wydanie debiutanckiej płyty Wicked Heads “Superheroes”
  14 IX, Olszyn, Galeria Sowa, godz. 20:00.
  Bilety w cenie:
  ulgowy 15 zł.
  normalny 20 zł

  Sprawdźcie naszego nowego singla:
  https://www.youtube.com/watch?v=K7R6DaZwR9s

  Zespół Wicked Heads powstał w Krakowie w 2014 w składzie:

  Kasia Miernik – głos, instrumenty klawiszowe, teksty,
  Jacek Biliński – gitary, muzyka
  Mariusz Wróblewski – gitara basowa
  Wojtek Siatkiewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne

  Zespół zdobył kilka wyróznień na ogólnopolskich festiwalach w tym:

  – I miejsce na Bluesroads Festival 2015, oraz wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty i basisty festiwalu (pod przewodnictwem W. Waglewskiego),
  – I miejsce na VI edycji konkursu Radia Kraków Megafon 2015 (pod przewodnictwem P. Metza),
  – Grand Prix i Nagroda Publiczności na Galicja Blues Festival Krosno 2015,
  – Wyróżnienie na Rybnik Blues Festival 2014,
  – II miejsce w kategorii “Odkrycie Roku 2015” kwartalnika “Twój Blues”,
  – występy na prestiżowych festiwalach Olsztyńskie Noce Bluesowe, Suwałki Blues Festival.

  Twórczość Wicked Heads nawiązuje do estetyki muzyki południa Stanów Zjednoczonych, bluesa i alt-country. Zespołowi nie obce są również klimaty z pogranicza alternatywnego rocka.
  O klimatycznej i obrazowej muzyce Wicked Heads Piotr Metz napisał:
  “Tam się tak strasznie dużo dzieje. Jest taka atmosfera, jakby to była ścieżka dźwiękowa mocno pojechanego filmu”, dodajmy, filmu Tarantino lub Lyncha.

  Wicked Heads mają na swoim koncie dwie płyty EP wydane własnym sumptem.
  11 WRZEŚNIA, nakładem słowackiej HEV-HET TUNE, ukaże się debiutancki LP zespołu pod tytułem Superheroes. Płytę zapowiada singiel:

  https://www.youtube.com/watch?v=K7R6DaZwR9s
  https://www.youtube.com/watch?v=3BSMYqONEx4

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

15
 • REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 15-21.09.2017r.

  REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 15-21.09.2017r.

  00:00
  2017-09-15-2017-09-21

  Olsztyn, Polska

  Olsztyn, Polska

  KULTURA DOSTĘPNA
  Pitbull. Niebezpieczne kobiety- Kultura Dostępna – Kultura Dostępna
  czw18:00
  FILMOWE PORANKI
  Bob Budowniczy: Mega Pojazdy (2D,dubbing) – 1
  pt, sb, pn, wt, śr10:3011:45
  nd11:45
  czw10:1511:45
  Filmowe Poranki: Przygody Słoniczki Elli – HDD 17.09.2017 – HDD
  nd10:30
  PREMIERA     
  American Assassin (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw12:3015:0017:3020:00
  Powiernik królowej (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt11:3018:4521:15
  śr11:3017:3021:30
  czw12:0018:4521:15
  Tarapaty (2D,pl) – 1
  pt, sb, pn, wt, śr10:0012:0014:0016:0018:30
  nd10:0016:0018:30
  czw10:0012:0014:0016:00
  Tarapaty – seanse z konkursami – HDD     
  nd12:0014:00
  POZOSTAŁE TYTUŁY     
  Annabelle: Narodziny zła (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw14:30
  Barry Seal: Król przemytu (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw15:45
  Bodyguard Zawodowiec (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr20:30
  czw20:45
  Gang Wiewióra 2 (2D,dubbing) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw10:0012:1517:00
  Marsz pingwinów 2 (2D,dubbing) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw11:0015:15
  Na pokuszenie (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw18:15
  Na układy nie ma rady (2D,pl) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw14:1516:3019:0021:15
  Renegaci (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr20:45
  czw21:00
  Super Spark: Gwiezdna misja (2D,dubbing) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw10:1513:30
  To (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw10:4512:4513:4515:3016:45
  Tulipanowa gorączka (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt13:0017:4520:15
  śr13:0020:15
  czw13:0020:30
16
 • Silna i niezależna. Kobieta na swoim

  Silna i niezależna. Kobieta na swoim

  08:00 -00:00
  2017-09-16-2017-09-17

  „Silna i niezależna. Kobieta na swoim” to szereg wydarzeń społeczno-kulturalnych oscylujących wokół tematów interesujących współczesną kobietę.

  W programie znalazły się: wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania ze specjalistami z zakresu zdrowia, mody i urody, ale także ekspertami na przykład z dziedziny samodoskonalenia, emocjonalności, duchowości czy biznesu.

  Spotkania będą miały charakter otwarty, a gośćmi specjalnymi mają być także popularne osoby znane z dużego i małego ekranu, które opowiadać będą o sowich doświadczeniach. I choć głównym tematem rozmów będzie szeroko pojęte funkcjonowanie kobiety w świecie, wydarzenie będzie także okazją do poznania męskiego punktu widzenia. O tym jak ten świat widzą mężczyźni rozmawiać będzie z zaproszonymi gośćmi Grzegorz Kordek. Z pewnością więc w te dwa wrześniowe dni będzie można u nas spotkać wiele znanych i ciekawych osób, a przede wszystkim poszerzyć swoją wiedzę, poznać opinie innych, a być może nawet zmienić światopogląd.

17
 • VII Jesienny Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego

  VII Jesienny Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego

  08:00 -16:00
  2017-09-17

  Jarmark

  Bartoszycki Dom Kultury zaprasza 17 września 2017 r. od godz. 8:00 do 16:30 na posesje Bartoszyckiego Domu Kultury na VII JESIENNY JARMAK SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO.
  Twórcy ludowi reprezentujący różne dziedziny sztuki mają okazję przedstawić swoje wyroby – m. in. rzeźby, obrazy, serwetki, ceramikę, wiklinę a także stoiska z chlebem, miodem, ciastem obrzędowym, regionalnymi przysmakami itp.

  Zapraszamy również do udziału w barwnym ludowym korowodzie tzw. “Spacerniaczku”. Przemarsz rozpocznie się o godz. 11.30 z “deptaka” przy hotelu Bartis do BDK.

  Tradycyjnie jarmarkowi towarzyszyć będzie program artystyczny pt. “Raz na Ludowo” z niespodzianką!
  Tym razem w trakcie naszej imprezy wystąpi ZESPÓŁ DISCO POLO “JUNIOR”!

  Dodatkowo wszystkim mieszkańcom powiatu bartoszyckiego BDK proponuje KONKURS KULINARNY na jesienną potrawę pod hasłem “Jesienne Przysmaki”. Podczas Jarmarku odbędzie się degustacja i ocena potraw przez Komisję Konkursową.
  Wzór Karty zgłoszenia oraz regulamin konkursu poniżej!

  UWAGA! Zgłoszenia wystawców chętnych do wzięcia udziału w jarmarku przyjmujemy do 12 września 2017 r. pod numerem telefonu 89 762 23 89.
  Wyroby prezentowane na stoiskach muszą być wytworzone w sposób nieprzemysłowy i niekomercyjny, posiadać walory artystyczne lub regionalne i być wytworem pracy zgłaszającego stoisko.
  Prosimy o zabranie ze sobą własnych stolików i namiotów.

  ___________________________________________________
  KARTA ZGŁOSZENIA
  udziału w konkursie kulinarnym
  pt. „Jesienne przysmaki”
  organizowanym podczas
  VII Jesiennego Jarmarku Sztuki Ludowej
  i Rękodzieła Artystycznego

  Imię i nazwisko:

  Adres zamieszkania:

  Telefon kontaktowy:

  Nazwa potrawy (składniki wykorzystane do wykonania potrawy):

  (Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji danych osobowych Uczestników Konkursu, nazw zgłoszonych do Konkursu potraw i przepisów oraz wykorzystywanie zdjęć wykonanych podczas imprezy, w tym zdjęć osób i potraw.)

  Podpis uczestnika Konkursu

  ___________________________________________________
  Regulamin konkursu kulinarnego pt. „Jesienne Przysmaki”

  Organizator: Bartoszycki Dom Kultury
  Miejsce konkursu: posesja Bartoszyckiego Domu Kultury

  Cele konkursu:
  • aktywizacja i integracja lokalnej społeczności,
  • możliwość zaprezentowania swoich kulinarnych umiejętności,
  • rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności,
  • odkrywanie i promowanie talentów

  Kryteria oceny:
  • wygląd i aranżacja potrawy,
  • dobór składników,
  • smak potrawy,
  • pomysłowość przygotowania

  Warunki uczestnictwa:
  1. Konkurs organizowany jest w ramach VII Jesiennego Jarmarku Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego na ul. Bohaterów Warszawy 11 (Bartoszycki Dom Kultury)
  2. Adresatem Konkursu są mieszkańcy powiatu bartoszyckiego.
  3. Potwierdzeniem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia i dostarczenie jej, bądź nadesłanie do 14.09.17 do godz. 15:00 do siedziby Bartoszyckiego Domu Kultury pod adresem:
  Bartoszycki Dom Kultury,
  ul. Bohaterów Warszawy 11
  11-200 Bartoszyce
  4. Przedmiotem konkursu są potrawy (lecz nie przetwory!) przygotowane z warzyw i owoców zbieranych podczas sezonu jesiennego.
  5. Każdy uczestnik może przygotować nie więcej niż 1 potrawę.
  6. Dodatkowe punkty uczestnik uzyskuje za dołączenie przepisu przygotowanej potrawy.
  7. Potrawy oceniać będzie Komisja powołana przez Organizatora, która wyłoni zwycięzców.
  8. Zwycięzcy Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
  9. Potrawy należy dostarczyć w dniu 17 września 2017 r. o godz. 12:00 do namiotu organizatora znajdującego się na posesji BDK. Bartoszyckiego Domu Kultury.
  10. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia około godz.13:00 na posesji BDK.

18
19
 • Bluebox 2017

  Bluebox 2017

  16:00 -00:00
  2017-09-19-2017-09-23

  Bluebox

  Festiwal filmowy Bluebox jeszcze jako Przegląd Filmowy po raz pierwszy odbył się w październiku 2012 roku. Celem było pokazanie nieznanego szerokiej publiczności świata twórców, producentów i propa¬gatorów obrazu cyfrowego w filmie. Przegląd pokazał to co najlepsze i najciekawsze w technologii cy¬frowej. Nie było by to jednak możliwe bez obecności czołowych firm postprodukcyjnych – Platige Im¬age, The Chimney Pot, ATM, Odeon, Nolabel, Orka Film, Badi/Badi, Alwernia, LumiconFx. Wydarzenie zostało pozytywnie ocenione przez odbiorców – zarówno profesjonalistów jak i sympatyków najnowszych technologii tworzenia cyfrowego obrazu i dźwięku, dlatego w październiku 2013 roku odbyła się kolejna edycja projektu już pod nazwą Festiwal Filmowy – Blubox 2013. W tym roku odbędzie się szósta edycja imprezy Bluebox 2017. W ramach festiwalu oprócz części konkursowej przewidujemy spotkania z twórcami filmów i efektów specjalnych oraz dodatkowy blok prezentacji prac z zakresu poszerzonej i wirtualnej rzeczywistości- VR.

  Strona internetowa: http://sskpojezierze.olsztyn.pl/festiwal-filmowy-bluebox-2017/

20
 • Zakończenie Lata z zespołem ENEJ i Reggaeside

  Zakończenie Lata z zespołem ENEJ i Reggaeside

  19:00 -22:00
  2017-09-20

  Enej

  Tegoroczne lato dużymi krokami (niestety) zmierza ku końcowi. Aby osłodzić tą nieprzyjemną chwilę mieszkańcom Ostródy Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu ENEJ w amfiteatrze. Przed Enejem wystąpi nowomiejska formacja Reggaeside.

  Początek koncertu o godz. 19.00, wstęp 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu. Bilety do nabycia w amfiteatrze pok. 105 w godz. 8.00-15.30 oraz on-line:http://bilety.8merch.com/20_09_2017_koncert_zespolu_enej-id13867

  Zapraszamy!!!!!!

21
 • Popołudniowe wykłady o sztuce współczesnej

  Popołudniowe wykłady o sztuce współczesnej

  17:00 -18:00
  2017-09-21

  BWA

  BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na kontynuację cyklu popołudniowych wykładów z zakresu sztuki współczesnej, przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych. Prelekcje dotyczą najważniejszych i najciekawszych tendencji w sztuce tworzonej współcześnie. W przystępny sposób postaramy się przybliżyć słuchaczom problemy sztuki, która czasem może wydawać się trudna i niezrozumiała.

  Przygotowanie i prowadzenie:
  Olga Orzeł-Kopeć – pracownik Działu realizacji wystaw i edukacji Galerii BWA, historyk sztuki i entuzjastka sztuki współczesnej.

  *HARMONOGRAM WYKŁADÓW O SZTUCE WSPÓŁCZESNEJ*

  1. 23.03 (czwartek), godz. 17.00, Najważniejsze zagadnienia sztuki współczesnej.
  2. 27.04 (czwartek), godz. 17.00, Polska fotografia współczesna.
  3. 11.05 (czwartek), godz. 17.00, Polska sztuka współczesna zaangażowana społecznie.
  4. 22.06 (czwartek), godz. 17.00, Tendencje we współczesnej rzeźbie polskiej.

  5. 21.09 (czwartek), godz. 17.00, Polska abstrakcja współczesna
  6. 26.10 (czwartek), godz. 17.00, Multimedia we współczesnej sztuce polskiej
  7. 23.11 (czwartek), godz. 17.00, Współczesna grafika polska

  Spotkania odbywają się w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38,
  Olsztyn. Wstęp wolny.

22
 • REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN OLSZTYN WAŻNY 22-28.09.2017r.

  REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN OLSZTYN WAŻNY 22-28.09.2017r.

  00:00
  2017-09-22-2017-09-28

  Olsztyn, Polska

  Olsztyn, Polska

  PRZEDSPRZEDAŻ (brak mozliwości rezerwacji)  29.09.-05.10.2017       
  Botoks (2D,pl)
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw (29.09.-05.10.2017)10:0012:0013:0015:0016:0018:0019:0021:0022:00
  REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 22-28.09.2017r.
  Budynek Aura Centrum Olsztyna Al. Piłsudskiego 16 10-576 Olsztn www.helios.pl tel. 89 535 20 30
  HELIOS NA SCENIE         
  Anioły w Ameryce cz. 2 – Helios na scenie
  pn18:30
  KINO KOBIET          
  Tulipanowa gorączka – Kino Kobiet
  śr18:30
  MARATON FILMOWY         
  Mini Maraton Kingsmana
  pt21:00
  KULTURA DOSTĘPNA
  Wściekłość – Kultura Dostępna
  czw18:00
  PREMIERA         
  Kingsman: Złoty krąg (2D,napisy)
  pt10:4512:0015:0016:3018:0020:00
  sb, nd, pn, wt, śr, czw10:4512:0015:0016:3018:0020:0021:00
  Lego ® Ninjago: Film (2D,dubbing)
  pt, sb, nd, pn, wt10:3012:4513:3015:1517:3018:30
  śr10:3012:4513:3015:1517:3018:45
  czw12:4513:3015:1517:3018:30
  Lego ® Ninjago: Film (3D,dubbing)
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw11:1516:00
  Ptaki śpiewają w Kigali (2D,napisy)
  pt13:1520:30
  sb, nd, pn, wt, śr, czw15:4520:30
  Mięso (2D,napisy) – 1
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw18:1521:15
  POZOSTAŁE TYTUŁY
  Tarapaty (2D,pl)
  pt10:0014:3015:4517:00
  sb, nd, pn, wt, czw10:0013:1514:3017:00
  śr10:0017:00
  To (2D,napisy)
  pt10:0012:4519:3021:00
  sb, nd, pn, wt, czw11:4514:4519:3020:45
  śr11:4514:4519:3021:30
  American Assassin (2D,napisy)
  pt, sb, nd, pn, wt, czw14:0019:0021:30
  śr14:3019:0021:30
  Powiernik królowej (2D,napisy)
  pt13:3018:45
  sb, nd, pn, wt, czw13:4518:45
  śr13:4517:45
  Annabelle: Narodziny zła (2D,napisy)
  pt, sb, nd, pn, wt, czw22:15
  śr13:1522:15
  Barry Seal: Król przemytu (2D,napisy)
  pt15:45
  sb, nd, pn, wt, śr, czw16:15
  Bodyguard Zawodowiec (2D,napisy)
  pt, sb, nd, wt, śr20:15
  Fatima. Ostatnia tajemnica (2D,lektor)
  śr09:00
  Gang Wiewióra 2 (2D,dubbing)
  pt, sb, nd, pn, wt, śr11:00
  Marsz pingwinów 2 (2D,dubbing)
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw10:15
  Na pokuszenie (2D,napisy)
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw12:15
  Super Spark: Gwiezdna misja (2D,dubbing)
  pt11:15
  sb, nd, pn, wt, śr, czw11:30
  Tulipanowa gorączka (2D,napisy)
  pt, sb, nd, wt17:45
  czw20:15
 • Warsztaty “Zrozumieć psa”, poprowadzi Sylwia Najsztub

  Warsztaty “Zrozumieć psa”, poprowadzi Sylwia Najsztub

  09:00 -00:00
  2017-09-22-2017-09-24

  psy

  Serdecznie zapraszamy na warsztaty “Zrozumieć Psa” prowadzone przez Sylwię Najsztub – osobę z ogromnym doświadczeniem w pracy z psami agresywnymi i trudnymi, pracującą metodami opierającymi się na naturalnych zachowaniach psów. Sylwia Najsztub jest inicjatorką i prelegentką warsztatów oraz seminariów dla właścicieli psów, Prezesem Zarządu Fundacji „Duch Leona”, członkinią Rady do Spraw Wspierania Działań na Rzecz Ochrony Zwierząt przy Prezesie Najwyższej Izby Kontroli.

  Warsztaty przeznaczone są dla osób, których psy zmagają się z problemami wynikającymi z niedostatecznych kompetencji społecznych, takimi jak lęk, nadpobudliwość, skłonność do kontroli lub agresja. Podczas zajęć prowadzonych na otwartym terenie właściciele będą mieli możliwość obserwacji i zrozumienia zachowania swoich psów, one same natomiast będą mogły poznać i wprowadzić w życie zasady psiej etykiety. W warsztatach uczestniczy grupa psów-terapeutów, które pomogą czworonożnym uczestnikom w opanowaniu emocji lub pokonaniu lęków.

  Zajęcia będą odbywać się w dwóch sesjach: porannej i popołudniowej. Zgłoszone psy będą brały udział tylko w jednej sesji dziennie. Ważne jest, aby każdy pies umiał zostać sam w pokoju lub poczekać na swoją kolej w samochodzie, ponieważ będą one wprowadzane zgodnie z określonym porządkiem zajęć. Obserwatorzy oraz właściciele uczestniczą w obydwu sesjach każdego dnia warsztatów.

  Ilość miejsc ograniczona.

  Cena:
  jedna osoba + pies – 750 zł
  jedna osoba + dwa psy – 900 zł
  dwie osoby + pies – 1000 zł
  dwie osoby + dwa psy – 1150 zł
  obserwator – 500 zł
  Cena nie obejmuje wyżywienia i zakwaterowania.
  Psy będą podzielone na dwie grupy:
  pierwsza grupa będzie pracować przed południem, druga po obiedzie.

  Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 25 sierpnia.

  Zgłoszenia należy przesyłać mailem na adres: duchleona@gmail.com

  Duch Leona, Stare Jucha, Dobra Wola 10

23
 • I Mistrzostwa w Biegach Przełajowych – Okrągłe

  I Mistrzostwa w Biegach Przełajowych – Okrągłe

  08:00 -14:00
  2017-09-23

  Biegi przełajowe

  I Mistrzostwa w Biegach Przełajowych – Okrągłe
  Zawody rozgrywane będą według proponowanego harmonogramu:
  8:30 do 10:00 zapisy

  10:15 odprawa wszystkich zawodników – informacje o trasie, długości pętli i dystansów, przypomnienie kolejności startów poszczególnych kategorii,

  10:30 start na dystansie około 10 km dla kategorii

  – mężczyźni: F. Orlicy 19-23 lat, G. Seniorzy 24-34 lat,
  H. Weterani 35-45 lat, I. Weterani starsi 46 i więcej lat
  10:40 start na dystansie około 6 km dla kategorii
  – kobiety: C. Juniorki 15-18 lat , D. Seniorki 19-34 lat, E. Weteranki 35 i więcej lat,
  – mężczyźni: D. Juniorzy młodsi 15-16 lat , E. Juniorzy starsi 17-18 lat,
  12:00 start na dystansie około 3 km dla kategorii
  – kobiety: B. Młodziczki 11-14 lat
  – mężczyźni: B. Żacy 11-12 lat, C. Młodzicy 13-14 lat,

  12:30 start na dystansie około 1 km dla kategorii
  kobiety: A. Dzieci 7-10 lat
  – mężczyźni: A. Dzieci 7-10 lat,

  13:30 rozpoczęcie dekoracji zwycięzców i uczestników do 6 miejsca w kategoriach wiekowych od najmłodszych do najstarszych, klasyfikacji rodzinnej, oraz losowanie nagród wśród uczestników oraz dekoracja na dystansie 10 km w kategorii OPEN dla 3 pierwszych mężczyzn oraz na dystansie około 6 km w kategorii OPEN dla 3 pierwszych kobiet – dyplom i puchar

  ( nagrody w uzależnione od możliwości finansowych organizatorów)
  14:15 zakończenie imprezy.

  Zapisy i cały regulamin dostępny na stronie Family Cup w zakładce biegi przełajowe

24
 • II Jarmark Smaku

  II Jarmark Smaku

  10:45 -13:00
  2017-09-24

  II Jarmark Smaku

  “Ziemniak nie jeden ma smak” pod takim hasłem odbędzie się II Jarmark Smaku w Dźwierzutach. Czekamy na zgłoszenia Kół Gospodyń Wiejskich i sołectw z terenu gminy, które chcą wziąć udział w jesiennym konkursie kulinarnym.

25
26
27
 • Stockinger: Recital piosenek polskiego kina przedwojennego

  Stockinger: Recital piosenek polskiego kina przedwojennego

  19:30 -21:00
  2017-09-27

  Lidzbark Warmiński, Polska

  Lidzbark Warmiński, Polska

  stock

  Recital piosenek polskiego kina przedwojennego “Już nie zapomnisz mnie” – Tomasz Stockinger w duecie z pianistą – Stefan Gąsieniec.

  Romantyczne i zadziorne, melancholijne i komiczne – piosenki autorstwa legend polskiej literatury muzycznej: Hemara, Tuwima, Warsa, Petersburskiego – wykonywane były naprzemiennie z żydowskimi szmoncesami, przedstawionymi w mistrzowski sposób przez Aktora. Sala zaśmiewała się serdecznie z anegdot i żartów Aktora i razem z nim śpiewała “Już nie zapomnisz mnie”, “Na pierwszy znak”, czy “Sexappeal”. Tomasz Stockinger pokazał, co oznacza bycie przedwojennym amantem i czarowanie kobiet w stylu Humphreya Bogarta – koniecznie w kapeluszu!

  BIOGRAFIA:

  T.Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem,kinem,telewizją, a także estradą jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje.W 2005 r..nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. “Melodią wracasz do mnie”. Karierę teatralną zaczął w T.Dramatycznym pod dyr G.Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami:
  Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy: Sto koni…, Bołdyn, Znachor,
  Lata 20te,30te…, seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół adwokacki i Klan, który w tym roku wszedł w 20ty rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenachw repertuarze teatralnym i muzycznym.

  Stefan Gąsieniec – kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury.
  Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego “Eurosilesia”; gdzie Honorowy Patronat nad festiwalem od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. “Przebudzenie”. Równorzędnie koncertuje jako
  pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak : Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi.
  Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem,Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.

  Bilety: 30zł / liczba miejsc ograniczona /
  Dostępne na www.biletyignacy.pl lub w Lidzbarskim Domu Kultury/Kinie Ignacy.

  ! W cenie biletu: romantyczny nastrój, zadziorne myśli, melancholia i komiczna energia !

28
 • Marek Dyjak @Mjazzga – Trasa Pierwszy Śnieg

  Marek Dyjak @Mjazzga – Trasa Pierwszy Śnieg

  20:15 -22:00
  2017-09-28

  Dyjak

  Po ubiegłorocznym, wspaniałym mjazzgowym koncercie, na to spotkanie czekamy z nieukrywaną niecierpliwością!

  Mjazzga, 29-09-2017 godz. 20:15
  Bilety 50 zł, ilość ograniczona

  Po udanej wiosennej trasie, Marek Dyjak rusza w kolejną, jesienną odsłonę koncertową albumu Pierwszy Śnieg. To kolejna szansa na sprawdzenie jak nowe kompozycje wybrzmiewają na żywo, to okazja do ponownego zanurzenia się w świat pięknych interpretacji Marka Dyjaka. Nie zabraknie oczywiście największych „hitów”, dzięki którym Dyjak pojawił się na muzycznej mapie Polski.

  „W nowej muzyce Dyjaka słychać ulicę, podwórko, dom, szemrane i przegrane imprezy, na których z przyjaciółmi śpiewa się zdartym, ale pełnym głosem. Niech nikogo nie zmyli pozorne zmęczenie i charczenie. Dyjak to zawodowiec, który urodził się do tego, by stać przy mikrofonie i opowiadać.”
  Jacek Świąder Gazeta Wyborcza

  Swoje robią jazzujące aranżacje i znakomita gra akompaniujących instrumentalistów, zwłaszcza trębacza Jerzego Małka, skądinąd też aranżera i producenta płyty. Dobrze to zrobiło samym piosenkom, które w tej oprawie i w tym wykonaniu nabierają szczególnego uroku i mocy. W efekcie mamy kto wie czy nie najlepszą płytę w dorobku Dyjaka.
  Mirosław Pęczak, Polityka

  Typowe dla Dyjaka “wypruwanie flaków” dotyczy momentów autobiograficznych. Tradycyjnie artysta nie daje sobie najmniejszej taryfy ulgowej. Przeprowadza słuchacza przez kolejne, często bolesne, wersy, w których możemy oczekiwać jednak pewnego oczyszczenia.

29
 • REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 29.09-05.10.2017r.

  REPERTUAR PRASOWY KINA HELIOS OLSZTYN WAŻNY 29.09-05.10.2017r.

  00:00
  2017-09-29-2017-10-05

  Olsztyn, Polska

  Olsztyn, Polska

  Budynek Aura Centrum Olsztyna Al. Piłsudskiego 16 10-576 Olsztn www.helios.pl tel. 89 535 20 30
  FILMOWE PORANKI
  Filmowe Poranki: Pamiętnik Florki cz.1 – HDD
  nd 10:30
  KINO KONESERA
  Podwójny kochanek – Kino Konesera
  śr 18:30
  KULTURA DOSTĘPNA
  Pokot -Kultura Dostępna
  czw 18:00
  PRZEDPREMIERA
  Twój Vincent (2D,dubbing)
  nd 17:00
  PREMIERA
  Botoks (2D,pl)
  sb, pn, wt, śr, czw 10:00 10:30 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 16:30 17:00 18:00 19:00 19:30 20:00 21:00 22:00 22:30
  nd 10:00 10:30 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 16:30 18:00 19:00 19:30 20:00 21:00 22:00 22:30
  pt 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 16:30 17:00 18:00 19:00 19:30 20:00 21:00 22:00 22:30
  Linia życia (2D,napisy)
  pt 11:30 18:00 21:15
  sb, nd, pn, wt, śr, czw 13:30 17:45 21:15
  POZOSTAŁE TYTUŁY
  Lego ® Ninjago: Film (2D,dubbing)
  pt 11:15 14:00 16:15 17:30 18:30
  sb, pn, wt 11:15 12:45 16:15 17:30 18:30
  nd 12:45 16:15 17:30 18:30
  śr 11:15 12:45 16:15 17:30
  czw 11:15 12:45 16:15 18:30
  Kingsman: Złoty krąg (2D,napisy)
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw 11:15 14:15 17:15 20:15
  Tarapaty (2D,pl) – 1
  pt 16:00
  sb, nd, wt, śr, czw 10:00 11:15 15:45
  pn 10:00 11:00 15:45
  Lego ® Ninjago: Film (3D,dubbing)
  pt 15:15
  sb, nd, pn, wt, śr 10:15 15:15
  czw 10:00 15:15
  Mięso (2D,napisy)
  pt, sb, nd, pn, wt, śr 19:45 22:15
  czw 20:30
  To (2D,napisy)
  pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw 13:30 20:45
  Ptaki śpiewają w Kigali (2D,napisy)
  pt 13:30
  sb, nd, pn, wt, śr, czw 13:15

 • Koncert Maryla Rodowicz Diva Tour Olsztyn

  Koncert Maryla Rodowicz Diva Tour Olsztyn

  19:00 -21:00
  2017-09-29

  maryla

  Agencja Muzyczna UNION przedstawia MARYLA RODOWICZ DIVA TOUR Finałowa Trasa Koncertowa 2017/2018 to 24 wyjątkowe koncerty, wypełnione ponadczasowymi przebojami oraz utworami z najnowszej płyty artystki. „Diva Tour” to również spotkania z fanami i sympatykami oraz wspólne celebrowanie jubileuszowego czasu na scenie. „Diva Tour” to bez wątpienia wydarzenie bez precedensu, którego wyjątkowość podkreśli oryginalna scenografia teatralna, efekty multimedialne oraz udział niezwykłych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Więcej na www.divatour.pl

30
 • OA, Rajd rowerowy ,,Dębowe Góry

  OA, Rajd rowerowy ,,Dębowe Góry

  06:45 -09:00
  2017-09-30

  rajd

  Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową zaawansowaną “VII Rajd Rowerowy im. Zacheusza Nowowiejskiego” w dniu 30 września 2017 r. (sobota).

  Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny rajdy rowerowe zaawansowane w ramach VIII edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.

  Zapisy na wycieczkę rowerową w terminie do dnia 16 września 2017.

  Osoby deklarujące chęć skorzystania z transportu zorganizowanego powinny zapisać się poprzez formularz zapisowy na stronie Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK >>ONLINE i dokonać wpłaty wpisowego 50 zł (obejmuje koszty transportu osoby i roweru). Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje tel. 508333891.

Październik